امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38281
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم السابع، شب گذشته در پایتخت تونس، مسابقات قرآن «جایزه جهانی تونس» در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم السابع، شب گذشته در پایتخت تونس، مسابقات قرآن «جایزه جهانی تونس» در حفظ و تجوید قرآن کریم با حضور متسابقینی از 24 کشور اسلامی آغاز شد.

بنابر این گزارش، علی العریض رئیس دولت تونس در افتتاحیه این مسابقات با تاکید بر تلاش برای ایجاد جامعیت این مسابقات در تونس و جهان اسلام، هدف این مسابقات را تقویت محبت و آشنایی و برادری بین مسلمانان عنوان کرد.

وی با اشاره به این مسابقات که سومین دوره خود پس از سقوط دولت بن‌علی را شاهد است، افزود: این مسابقات برای تقویت جایگاه قرآن در تونس از لحاظ تشویق به حفظ و تلاوت قرآن تاسیس شده است.

دولت تونس همچنین عنوان کرده است که «مشیخه قرآن کریم» تونس را به عنوان یک موسسه حامی فعالیت‌های قرآنی و مطالعات قرآنی و تقویت مفاهیم تمدنی و انسانی قرآن تاسیس می‌کند.

بنابر این گزارش در این دوره از مسابقات کشورهای عربی و اسلامی از جمله اندونزی، ایران و ترکیه حضور دارند که از ایران «مهدی شایق» و «محمد‌مهدی حق‌گویان» در این مسابقات حاضر شده‌اند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار