امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38282
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 42
غلامرضا منتظری مدیر کل ارشاد استان گلستان و دبیر بیستمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره شیوه ...

غلامرضا منتظری مدیر کل ارشاد استان گلستان و دبیر بیستمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره شیوه انتخاب هنرجویان در این دوره از جشنواره توضیح داد: من در شورای سیاست‌گذاری نظرات و پیشنهاداتم را ارائه کرده‌ام ولی به هر حال صاحب یک رأی هستم و شیوه انتخاب هنرجویان مصوبه‌ای است که برآمده از رأی اکثریت اعضای این شوراست.

وی افزود: مصوبه شورای سیاست‌گذاری این بود که امسال از هر دو شیوه ثبت نام اینترنتی و معرفی هنرجویان برتر هر استان به انتخاب اداره کل ارشاد استان‌ها استفاده کنیم.

او با بیان این که ملاک انتخاب هنرجویان آثار آنها بوده است درباره عدم برگزاری جشنواره‌های استانی و معرفی برگزیدگان هر استان به جشنواره بین‌المللی جوانان گفت: برگزاری جشنواره‌های استانی را فقط سال گذشته داشتیم که منتخبان هر استان به جشنواره جوانان راه پیدا می کردند اما تنها به عنوان یک گزینه برای انتخاب هنرجویان مطرح بود و برخی از استان‌ها نیز برگزاری چنین جشنواره‌هایی را جدی نگرفتند.

منتظری با اشاره به انتقادهایی که به این روش انتخاب هنرجویان وارد است گفت: به هر حال در هر شیوه انتخابی، نقدهایی هم وارد است ولی به هر حال این تصمیم جمعی اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره است.

غلامرضا منتظری مدیرکل ارشاد استان گلستان روند برگزاری این جشنواره را در استان گلستان رو به پیشرفت عنوان کرد و گفت:

در یک مقایسه تطبیقی از سال‌های گذشته تا امروز، به اعتراف اهل هنر، روند رو به رشد این جشنواره کاملاً در آثار خلق شده هنرجویان محسوس است.

او استفاده از هنرجویان برگزیده ۵ دوره قبل را به عنوان راهنما و کمک داور یکی از مزیت‌های این دوره از جشنواره عنوان کرد و گفت:

در این دوره ۱۰ هنرجوی برتر پنج دوره گذشته را دعوت کردیم تا به عنوان راهنما و کمک یار داوران حضور داشته باشند.

منتظری توجه به بخش هنرهای تجسمی در استان گلستان را نیز یکی دیگر از مزیت‌های برگزاری این جشنواره در این استان عنوان کرد و گفت: واحدهای دانشگاهی استان به هنرهای تجسمی توجه نشان داده‌اند و در همین راستا آموزشگاه‌های آزاد هنری در استان راه‌اندازی شده است.

او همچنین از راه‌اندازی نخستین نگارخانه خصوصی در استان گلستان خبر داد و آن را جزء دستاوردهای این جشنواره عنوان کرد.

بیستمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان روز گذشته در رشته‌های طراحی، ‌نقاشی، عکاسی،‌ خوشنویسی، نگارگری، ‌کاریکاتور،‌ حجم،‌ پوستر و تصویرسازی با حضور 203 هنرمند داخلی و خارجی در علی‌آباد کتول استان گلستان آغاز به کار کرد.

این جشنواره به صورت کارگاهی برگزار می شود و هنرمندان 31 استان و چهار کشور در کارگاه‌های جشنواره با تولید اثر با یکدیگر رقابت می کنند و در پایان جشنواره برگزیدگان معرفی می شوند.

برگزاری کارگاههای جنبی از دیگر برنامه های بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان است.

بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان برای جوانان 16 تا 25 سال  از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، دانشگاه آزاد اسلامی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ها در استان گلستان برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار