امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3829
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 111
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مهدی علی عسگری اظهار داشت: سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مهدی علی عسگری اظهار داشت: سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (IATA) گزارشات ایمنی سالانه خود را بطور همزمان برای اولین بار منتشر کردند.

وی افزود: نتایج حاصله از اقدامات مثبت و موثری در کاهش نرخ سوانح تا 33 درصد در سال 2012 نسبت به سال 2011 حکایت دارد.

علی‌عسگری افزود: نرخ بدست آمده در سال 2012 برابر با 2.4 سانحه در یک میلیون پرواز برای تمام وسائل پرنده که برای مقاصد تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند و از وزن بالای 5700 کیلوگرم برخوردار هستند، اعلام شده است.

مدیرکل دفتر ایمنی و بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری گفت: این عدد در مورد آسیب‌های اساسی و صدمات جدی وسائل پرنده بوده و پایین تر از نرخ 3.6 اعلام شده در سال 2011 است.

به گفته علی‌عسگری این نرخ جدید جهانی حوادث، نشان دهنده بهبود قطعی است و این امر در نتیجه مبادلات اطلاعات ایمنی جهانی (GSIE)، شبکه مشترک ایجاد شده در سال 2010 بین ICAO,IATA و بخش حمل و نقل ایالات متحده و کمیسیون اروپایی است.

وی افزود: هدف اولیه GSIE مبادله چند جانبه اطلاعات ایمنی، ارائه قابلیت‌های تحلیلی جامع و هماهنگ کردن اقدامات مربوط به کاهش ریسک است.

مدیرکل دفتر ایمنی و بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری تلاش GSIE و انتشار مشترک حوادث مذکور توسط IATA با حمایت ICAO، را افزایش همکاری و هماهنگی با ذینفعان اصلی کمیته ایمنی هوایی بین المللی دانست.

وی گفت: در سال گذشته آژانس هوایی UN، توافقنامه همکاری در بخش ایمنی را با شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها (ACI) سازمان بین المللی خدمات ناوبری هوایی(CANSO) و بخش ایمنی هوایی (FSF) به شکل رسمی در آورده است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار