امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38293
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 59
سعید اجتنابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به وضعیت مسکن مهر استان تهران اظهار داشت: در دو سه ...

سعید اجتنابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به وضعیت مسکن مهر استان تهران اظهار داشت: در دو سه سال گذشته همه تقاضاهایی که از سمت تعاونی‌ها بود در شهر پرند متمرکز شده و به همین علت پول اعضا به پیمانکار پرداخت  و اکنون بسیاری از واحدها ساخته شده است.

مدیرعامل اتحادیه مسکن مهر استان تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات واگذاری مسکن به اعضا مربوط به ثبت سامانه شرکت عمران می‌شود، گفت: بسیاری از افراد ثبت نام اولیه را انجام داده‌اند اما  ثبت سامانه نشده و آورده‌های خود را نیز پرداخت کردند، نمی‌توانند واحدهای خود را تحویل بگیرند.

به گفته این فعال تعاونی‌ها، برخی به دلیل نقص مدرک، سامانه اجازه تکمیل نداده و به همین جهت بلاتکلیف هستند و در تهران چنین مشکلی وجود دارد.

وی تأکید کرد: یک ماه بعد از سال جدید سامانه بسته شده و افرادی که پرونده‌های آنها به صورتی دستی وجود داشته و کارهای خود را انجام داده‌اند با مشکل مواجه هستند و مسئولان باید هر چه سریع‌تر برای آنها تصمیم‌گیری کنند.

اجتنابی با بیان اینکه بسیاری از تعاونی‌های شهر تهران با این مشکل مواجه هستند، تصریح کرد: بیشتر تعاونی‌ها مربوط به شهر پرند می‌شوند و این معضل حل نشده و وقتی مراجعه می‌شود عنوان می‌کنند مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید آن را حل کنند و در این رابطه نامه‌ای به وزارتخانه ارسال شده، اما نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی بیان داشت: این شائبه وجود دارد که متقاضیانی که به صورت انفرادی ثبت نام کردند جایگزین افراد تعاونی‌ها شوند.

مدیرعامل اتحادیه مسکن مهر استان تهران با اشاره به اینکه نزدیک به 230 تعاونی در شهر تهران وجود دارد، گفت: حداقل 300 عضو از این طریق معرفی شدند که اکنون نمی‌توان برای آنها کاری کرد.

وی افزود: از طرف دیگر هیچ حمایتی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی‌های مسکن نمی‌شود.

اجتنابی عنوان کرد: اکنون اکثر واحدها پیشرفت فیزیکی بیش از 90 درصد دارند که منتظر حل شدن ثبت سامانه هستند.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها