امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38318
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 172
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن پست، علیرغم هشدار سازمان ملل در زمینه استفاده از کودکان و نوجوانان زیر سن ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن پست، علیرغم هشدار سازمان ملل در زمینه استفاده از کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی در جنگ داخلی سوریه، شمار سربازان نوجوانی که به شورشیان سوری می‌پیوندند هر روز در حال افزایش است.

براساس این گزارش، بیش از نیمی از سربازان جدیدی که هفته گذشته از اردوگاه پناهندگان سوری در اردن به سوریه رفته و در کنار مخالفان دولت سوریه قرار گرفتند زیر 18 سال سن دارند و «سرباز-بچه» محسوب می‌شود.

«محمد حامد» یکی از نوجوانانی که قصد داشت برای جنگ به سوریه برود گفت: «به نام خدا می‌جنگم تا کشور را از دست نیروهای دولتی پس بگیرم.»

وی اندکی قبل از اینکه برای سفر به سوریه سوار اتوبوس شود گفت: اگر هم‌نسلان من سلاح به دست نگیرند انقلاب از دست خواهد رفت!

واشنگتن پست نوشت: سیل نیروهای جدید به ارتش آزاد سوریه کمک می‌کند تا شکاف اخیر در صفوف مخالفان را کمی پر کند.

این درحالیست که علیرغم هشدارهای جدی مقامات سازمان ملل که در اردوگاه «الزعتری» در اردن حاضر هستند باعث نشده است که شورشیان سربازگیری از نوجوانان زیر 18 سال را متوقف کنند.

نماینده سازمان پناهندگان سازمان ملل در اردن گفت: ما نگران گروه‌هایی هستیم که از اردوگاه الزعتری به عنوان مرکز سربازگیری برای جنگ علیه دولت سوریه استفاده می‌کنند. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به همه بفهمانیم که اینجا یک اردوگاه پناهندگان است نه یک پادگان نظامی.

یک مقام اردوگاه پناهندگان در اردن گفت: نمایندگان گروههای معارض سوری با حضور در اردوگاه، نوجوانانی که از نظر آنها مناسب هستند را انتخاب کرده و به مدت یک روز به آنها آموزش‌های ابتدایی نظامی داده می‌شود. در پایان روز نماینده ارشد تصمیم می‌گیرد که کدامیک از نیروها برای جنگ مناسب هستند و از آنها ثبت نام می‌کند.

وی افزود: به خانواده‌های نوجوانانی که انتخاب می‌شوند مزایای اندکی از جمله حقوق ماهیانه و یا اولویت در توزیع غذا و کمک‌های دیگر از طرف ارتش آزاد سوریه داده می‌شود.

«ام ماجد الحمصاوی» 45 ساله می‌گوید: بعد از اینکه به خانواده ما یک کانتینر با تهویه مناسب و بهتر از چادرهای سازمان ملل دادند من موافقت کردم که پسر 17 ساله ام برای جنگ به سوریه بازگردد. 

حمصاوی می‌گوید که به خاطر بیماری قلبی همسر و بیماری آسم دخترش مجبور است که به این شرایط تن دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها