امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3833
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 131
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا کبریایی اظهار داشت: پیرو اقدامات گسترده سازمان بنادر و ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا کبریایی اظهار داشت: پیرو اقدامات گسترده سازمان بنادر و دریانوردی در جهت مدیریت و نظارت بر سواحل و انجام مطالعات ملی پایش و شبیه‌سازی پارامترهای دریایی در سواحل کشور و با عنایت به  اندازه‌گیری‌های وسیع میدانی و آمار و داده‌های ثبت شده طی این مطالعات در سواحل جنوبی کشور طی بیش از  یک دهه گذشته زمینه استخراج طیف امواج ملی برای منطقه شمال خلیج فارس میسر شد.

وی ادامه داد: با توجه به توانمندی دانشمندان ایرانی در تحلیل و  استخراج طیف بومی امواج، این امر با همکاری جمعی از اساتید و متخصصان دانشگاه‌های کشور به سرانجام رسیده و برای اولین بار در کشور و منطقه این موفقیت یعنی ارائه  مدل طیفی برای تعیین شرایط امواج در نوار شمالی خلیج فارس کسب شد.

کبریایی تأکید کرد: انجام کارهای مطالعاتی زیر بنایی در حوزه مهندسی دریائی یکی از اولویت‌های این سازمان در راستای بهبود  طراحی و ساخت سازه‌های مورد نیاز ساحلی و فراساحلی و ارتقا ایمنی آبراهه‌های دریایی کشور و تامین آرامش بنادر است.

معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: با این اقدام در سال حماسه سیاسی و اقتصادی  گامی موثر در جهت ایمن‌تر  و اقتصادی‌تر کردن ساخت سازه‌های فراساحل و نزدیک ساحل برداشته خواهد شد.

کبریایی افزود: طیف‌های موجود که هم اکنون در طراحی سازه‌های دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرند برگرفته از مطالعات مربوطه در دریاهای دیگر بوده و قابلیت تطابق با شرایط اقلیمی آب‌های کشور را ندارند.

معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در راستای مرتفع کردن این مشکل سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی کشور با تکمیل مطالعات و ثبت این فعالیت پژوهشی به نام خلیج فارس در مجامع معتبر علمی داخلی و بین المللی در نظر دارد طیف‌های مناسب امواج برای دریای عمان و تنگه هرمز  را منطبق بر شرائط واقعی و حاکم بر منطقه ارائه کند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها