امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38330
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید احمد خاتمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید احمد خاتمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته دولت به مسئله ارتباط میان حوزه و دولت پرداخت و اظهار داشت: روحانیت شیعه در طول تاریخ هیچ گاه دولتی نبوده، نیست و نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه پیامبران و انبیای الهی در طول تاریخ موظف بودند با حاکمیت طاغوت مبارزه کنند تصریح کرد: بر همین اساس نیز روحانیت شیعه در زمان حاکمیت دولت طاغوتی خود را موظف به مقابله با آن می‌دانست.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه شیوه مبارزه با طاغوت در طول تاریخ متفاوت بوده است خاطرنشان کرد: مبارزات فرهنگی، سیاسی و نفوذ در راستای ضربه زدن به طاغوتیان از جمله شیوه‌های مقابله با نظام‌های طاغوتی بوده و هر اقدامی در این راستا با هدف فروپاشی دولت‌های طاغوتی صورت گرفته است. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به پایان دوران طاغوت در ایران و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و لزوم تعامل دولت با حوزه‌های علمیه ابراز داشت: ارتباط دولت و حوزه‌های علمیه در عصر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعامل است.

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه برخی افراد مسئله روحانیت دولتی را در ارتباط با تعامل حوزه‌ها با نظام جمهوری اسلامی مطرح کرده و رهبر معظم انقلاب در سفر به قم به این مسئله واکنش نشان دادند، یادآور شد: متاسفانه برخی افراد می‌خواهند همکاری روحانیت با نظام اسلامی را ضد ارزش تلقی کنند.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه روحانیت با نظام اسلامی تعامل دارد، تصریح کرد: دولت در عرصه اسلامیت نظام و توجه به فرهنگ دینی نیاز به ایفای نقش روحانیت دارد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه منظور از تعامل حوزه و روحانیت با دولت، دولتی شدن نیست و تاکنون یک ریال از شهریه طلاب از دولت‌ها تامین نشده، نمی‌شود و نخواهد شد، ابراز داشت: روحانیت نیز باید همانند تمام اقشار جامعه به حقوق خود در نظام اسلامی برسند و این مسئله هیچ گونه جنجالی ندارد.

وی همچنین روحانیت را ناصح دلسوز دولت‌ها دانست و ابراز داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه و روحانیت نقاط مثبت و منفی دولت‌ها را تحلیل و بررسی کرده و نقاط منفی را مورد نقد سازنده قرار داده‌اند.

آیت‌الله خاتمی در ادامه به انتظارات روحانیت از دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: روحانیت دغدغه مسائل دینی را دارد و به همین دلیل دولت باید به مسئله گسترش حاکمیت فرهنگ دینی به ویژه در زمینه عفاف و حجاب اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری دغدغه دیگر روحانیت در شرایط کنونی را توجه جدی به مسئله معیشت مردم برشمرد و ابراز امیدواری کرد دولت یازدهم در این زمینه اقدامات مناسبی انجام دهد.
انتهای پیام/2258/ع
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها