امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38367
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال انتشار صحبت‌های حجت‌الاسلام حسینى، عضو کمیسیون فرهنگى مجلس شوراى ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال انتشار صحبت‌های حجت‌الاسلام حسینى، عضو کمیسیون فرهنگى مجلس شوراى اسلامى در خبرگزارى خانه ملت مبنى بر رصد فعالیت‌هاى خانه سینما در کمیسیون فرهنگى مجلس، عسگرپور مدیرعامل خانه سینمای سابق در گفت و گویی خواستار انجام یک مناظره با این نماینده مجلس شد.
 
حجت‌الاسلام حسینى، در این رابطه به خبرنگار سینمایی ما گفت: آنچه در مورد رصد فعالیت‌هاى خانه سینما گفته‌ام ناظر بر انجام وظیفه‌اى است که  به عنوان نماینده مجلس بر عهده بنده و همکارانم گذاشته شده است و معتقدم همه هم‌و‌غم ما باید در نهایت منتهى به تقویت همین وظیفه نظارتى مجلس باشد که اگر چنین شد، همه دست‌اندرکاران اجرایی کشور ملزم خواهند شد براى پاسخ به پرسش‌هاى نمایندگان مردم در جمع‌هاى تخصصی (مانند کمیسیون‌ها) حضور یابند و ادله خود را ارائه نمایند.
 
وی افزود: اگر گفته‌ام فعالیت‌هاى خانه سینما را رصد مى‌کنیم و تکرار رویه‌هاى غلط گذشته را برنمى‌تابیم، مفهومش این نیست که ما به عنوان نماینده مجلس فقط این بخش را زیر نظر داریم. حتما دامنه نظارت ما بخش‌هاى دیگر را هم در بر مى‌گیرد و همه مسئولان ملزم به پاسخگویی هستند. گواه این سخن حضور مکرر مسئول سینمایی ارشاد و خود وزیر ارشاد و معاونانش در کمیسیون فرهنگى است.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: ایشان خوب است بداند که کمیسیون فرهنگى به کرات در مقابل تصمیم‌هاى غلط مسئولان فرهنگى ایستاده است. 
 
حسینی ادامه داد: در مورد مناظره هم بنده در راستاى انجام وظایف نمایندگى ملزم به شرکت در مناظره با امثال آقاى عسگرپور نیستم به ویژه وقتی که بداخلاقی ایشان را قبل از انجام مناظره می‌بینم. روش معقول و منطقى برای تبادل نظر، شرکت ایشان در جمع اعضاى کمیسیون فرهنگى و شنیدن توضیحات آن‌هاست. لازم نبود آقاى عسگرپور در مصاحبه با روزنامه شرق با نیش و کنایه به مواردى اشاره کند که قبلا هم از جانب بنده و هم توسط خبرگزارى تکذیب شده است.
 
وی افزود: بنده هیچ ادعایى مبنى بر احاطه کامل بر امور سینمایی نداشته و ندارم، اما اعتقاد دارم مجموعه کمیسیون فرهنگى از وزن و اعتبار کافى براى اظهار نظر کارشناسى برخوردار است.
 
حسینی گفت: بنده شرایط این روزها را درک مى کنم و به آقاى عسگرپور حق مى‌دهم در جایگاه شغلى‌اش از مجموعه تحت مدیریتش دفاع کند، اما سئوال من این است که آیا ایشان حاضرند تمام قد پاى همه اقدامات خانه سینما در گذشته بایستند. اگر اشکالاتى بوده - که بوده - چه ایرادى به این سخن من وارد است که خواسته‌ام این موارد تکرار نشود. اگر مدیریت خانه سینما را بدون نقص و عارى از اشکال مى دانید، چرا هم اکنون صداى واحدى از تشکلى که نمایندگى صنوف سینمایی را یدک مى‌کشد شنیده نمى شود؟
 
وی افزود: بنده در پایان به آقاى عسگرپور توصیه مى‌کنم یک‌بار دیگر با آرامش و به دور از عصبانیت‌هایی که از جاهاى دیگر دارند، مصاحبه من را بخوانند و ایشان را به گزارش 85 صفحه ای مرکز پژوهش‌های مجلس (که حتما از جایگاه و وزن قانونی آن اطلاع دارند) درباره غیرقانونی بودن خانه سینما ارجاع می دهم.
 
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها