امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38386
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بندر بن سلطان» رئیس اطلاعات خارجی عربستان سعودی در ملاقات با «سر رابرت جان ساورز» رئیس سرویس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بندر بن سلطان» رئیس اطلاعات خارجی عربستان سعودی در ملاقات با «سر رابرت جان ساورز» رئیس سرویس جاسوسی MI6 انگلستان اعلام کرده است:  اقدامات منطقه‌ای ما در خاورمیانه برای کشور انگلستان و تمامی متحدان اسرائیل باید جالب و تحسین برانگیز بوده باشد.

آرزوی سلفی‌های جهادی مرگ است که به سوریه اعزام می‌شوند

وی افزوده است: ما با اقدامات پیچیده خود توانستیم گروه اخوان المسلمین سوریه را که می توانست با فعالیت های مدنی خطر آفرین‌تر از وضع کنونی برای بشار اسد رئیس جمهور این کشور باشد، به چالشی مسلحانه کشانده که خروج از آن توانی برای این گروه باقی نمی گذارد، سلفی های جهادی را به سویی هدایت کردیم که مرگ آنها همان خواست خودشان می باشد و به آرزویشان می رسند.

وی همچنین در این نشست تأکید کرده است: ما حزب‌الله لبنان را درگیر این معرکه کردیم تا در مقابل جهان اهل سنت قرار بگیرند، مهمتر اینکه ارتش سوریه را به یک جنگ داخلی سوق دادیم و البته این مأموریت استراتژیک بدون همکاری شما میسر نبود.

بندربن‌سلطان: اسرائیل با کمک مالی عربستان در امنیت بسر می‌برد

بندر بن سلطان افزوده است: آمریکا و اسرائیل چگونه می‌توانستند از بهار عربی عبور کنند و این تنها با مدیرت و کمک های مالی ما بود که اسرائیل در حال حاضر در امنیت به سر می‌برد در حالی که اسرائیل با لبخند به ما می گوید: «آیا شما باز هم مشکل دموکراسی در عربستان سعودی را دارید؟»

بندر بن سلطان در پاسخ به سؤال رئیس MI6 چه گفت؟

آقای «جان ساورز» رئیس MI6 در پاسخ می‌گوید: آیا شما ترس از این ندارید که این گروه‌های متعدد و سلفی جهادی روزی تفنگ‌های خود را به سمت شما نشانه گیری کنند؟

بندر بن سلطان در پاسخ می‌گوید: همه این تلاش‌ها برای در امان ماندن خود و متحدین مان می‌باشد و اطمینان می‌دهم که قدرت مهار این جریان‌های تقویت شده را دارم، چرا که بیش از 30 سال است که در کنترل و هدایت این گروه های جهادی تجربه داریم.

وی در پایان دهه 1980 میلادی و جنگ افغان العرب‌ها را با اتحاد جماهیر شوروی یاد آواری می‌کند و جلسه با لبخند حیرت انگیز جان ساورز به اتمام می رسد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها