امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38415
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، درگیری صبح امروز نیروهای هندی و پاکستانی در «خط کنترل» واقع در مرز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، درگیری صبح امروز نیروهای هندی و پاکستانی در «خط کنترل» واقع در مرز منطقه مورد مناقشه کشمیر 3 زخمی بر جای گذاشت.

بر اثر تیراندازی نیروهای ارتش هند به مرز پاکستان در بخش «نکیال» در خط کنترل، 3 نفر از جمله 2 زن زخمی شدند.

این در حالی است که یک خانه و 2 خودرو نیز در منطقه «کوتلی» دچار آسیب شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تبادل آتش در مرز 2 کشور تا ساعت 6 صبح امروز ادامه داشته است.

شب گذشته نیز تیراندازی‌های پراکنده‌ای در مرز 2 کشور شنیده شده است.

درگیری‌های مرزی هند و پاکستان از حدود 2 هفته پیش، با کشته شدن پنج سرباز هندی در مرز 2 کشور آغاز شد.

پس از این حملات، مقامات 2 کشور با متهم کردن یکدیگر به نقض آتش‌بس، همچنان به تبادل آتش در 2 طرف مرز ادامه دادند که بر اثر آن چندین تن کشته و زخمی شدند.

با این حال، گروه شبه‌نظامی «حزب المجاهدین» که از گروه‌های مبارز کشمیری است به‌تازگی ضمن پذیرفتن مسئولیت کشته شدن پنج سرباز هندی در مرز این کشور اعلام کرده است که ارتش نقشی در این حادثه نداشته است.

«سید صلاح‌الدین» رهبر این گروه با اشاره به اینکه هند و پاکستان نمی‌توانند فعالیت این گروه را در «خط کنترل» متوقف کنند، خاطر نشان کرد: تا زمانی که موضوع کشمیر حل نشود عملیات‌های مرزی این گروه نیز ادامه خواهد داشت.

رهبر مجاهدان کشمیری گفت: برخی سیاستمداران پاکستانی به جای حمایت از جهاد مردم کشمیر به دنبال صلح با هند هستند و خود را ناجی صلح در منطقه معرفی می‌کنند اما این موضوع احساسات مردم را درباره سلطه هند بر کشمیر تغییر نمی‌دهد.

بروز تنش‌ در مرز هند و پاکستان در حالی صورت می‌گیرد که «نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان پس از پیروزی در انتخابات اردیبهشت ماه پاکستان و به دست گرفتن قدرت در این کشور، از تمایل خود برای مذاکره با هند و بهبود رابطه پرتنش میان 2 کشور خبر داده بود که بروز این درگیری‌ها موجب تعلیق دوباره مذاکرات شد.

با این حال، قرار است نخست وزیران 2 کشور، هفته آخر ماه سپتامبر در حاشیه نشست سازمان ملل در نیویورک با یکدیگر دیدار و درباره موضوعات جاری بین 2 کشور و درگیری‌های اخیر به وجود آمده گفت‌وگو کنند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار