امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38424
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، با وجود تهدید به بمب‌گذاری‌ها در برخی از مناطق در دمشق، مردم این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، با وجود تهدید به بمب‌گذاری‌ها در برخی از مناطق در دمشق، مردم این کشور تمایل دارند تا به زندگی عادی خود ادامه دهند.

بر اساس این گزارش، نبرد میان نیروهای دولتی و معارضان در روزهای اخیر شدت بیشتری گرفته است. در محله‌های مورد حمایت دولت در دمشق که از شرایط جنگی محفوظ مانده‌اند، فقط پرندگان و رهگذران به صدای انفجار  واکنش نشان می‌دهند و شنیدن چنین صداهایی برای ساکنان عادی است.

«انس» یکی از اهالی است که به شنیدن این صداها عادت کرده است وی در این مورد می‌گوید: « پس از 2 سال، این حسی عادی است. ما می‌خواهیم به زندگی ادامه دهیم. هر کجا امکان دارد بمب وجود داشته باشد.»

با این حال 2 تن از خواهرزاده‌های انس که از آلمان برای سپری کردن تعطیلات به سوریه آمده‌اند، هنوز با این شرایط کنار نیامده‌اند.

این دختر سوری می‌خندد و می‌گوید: « وقتی بمبی بزرگ منفجر می‌شود، آنها کمی از صدای بلند می‌ترسند. اما این واقعیت زندگی است.»

موشک‌هایی که  معارضان آنها را شلیک می‌کنند

در نزدیکی محله مسیحی‌نشین در قسمت قدیمی دمشق، در فاصله 48 ساعت، 4 موشک شلیک می‌شوند. یکی از آنها به کلیسایی آسیب می‌رساند و زنی نیز به دنبال انفجار کشته می‌شوند.

یکی از شاهدان می‌گوید: « من در هتلی نزدیک این محل زندگی می‌کنم و ناگهان صدای زنی را شنیدم که فریاد می‌زد و جیغ می‌کشید. بیرون رفتم و دیدم موشکی به محل اصابت کرده است.»

پایین خیابان مردی میانسال به نام «جرجیس»  که عادت دارد روی صندلی در برابر مغازه‌اش بنشیند در زمان اصابت موشک به خیابان نیز، وی روی همین صندلی نشسته بود.

جرجیس در حالی که به ساختمان روبروی مغازه‌اش اشاره می‌کند می‌گوید: « دیوار فرو ریخت و سوراخی در بام ایجاد شد. امیدوارم که دولت ما بتواند با این مردان شیطان‌صفت مبارزه کند. اینها جنایتکار و تروریست هستند که شهروندان را می‌کشند. »

وی به مغازه‌اش بر می‌گردد و زندگی عادی خود را پی می‌گیرد. این مرد سوری وقتی که ابرهای تیره را به دنبال انفجار می بیند نیز حاضر نمی‌شود ابراز ترس کند.

این راهی است که بسیاری از مردم سوریه در پیش می‌گیرند. حتی وقتی که حملات شیمیایی اخیر در  دمشق، واکنش جهانی را به دنبال داشته است.

چهارشنبه گذشته کمی پس از ورود بازرسان سازمان ملل به سوریه که به دعوت دولت این کشور صورت گرفت، مخالفان مدعی حمله شیمیایی به منطقه «الغوطه» توسط دولت سوریه شدند امری که دمشق آن را به شدت رد می کند. مسکو می‌گوید اسنادی در دست دارد که نشان می‌دهد مخالفان دولت سوریه با هدف تحت فشار قرار دادن دولت سوریه، این حمله را انجام داده‌اند. دولت سوریه هم دست داشتن در این حمله را رد کرده است.
انتهای‌پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها