امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3843
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، طبق جدیدترین نظرسنجی‌ها که از ماه دسامبر سال گذشته میلادی تا ژانویه سال جاری ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، طبق جدیدترین نظرسنجی‌ها که از ماه دسامبر سال گذشته میلادی تا ژانویه سال جاری میلادی صورت گرفت، میزان رضایت مردم آمریکا از سیاست خارجی آمریکا کاهش چشمگیری داشته است.

بر اساس این نظرسنجی‌ها تأیید کار اوباما در زمینه سیاست خارجی (درصد آمریکایی‌هایی که او را تأیید می‌کنند، منهای افرادی که از او ناراضی هستند) بین مثبت 9 تا مثبت 19 است و جدیدترین نظرسنجی‌هایی که از اواخر مارس سال جاری میلادی تاکنون صورت گرفته است نشان می‌دهد که میزان رضایت عمومی از سیاست خارجی اوباما بین مثبت یک و مثبت 3 است.

نیویورک‌تایمز گزارش داد که دلیل این کاهش محبوبیت می‌تواند جنگ نامحبوب آمریکا در افغانستان، عدم پیشرفت در برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مسئله کره شمالی باشد.

بر اساس این گزارش، تهدیدات اخیر کره شمالی برای مورد هدف قرار دادن کره جنوبی، برنامه هسته‌ای ایران و همچنین جنگ افغانستان بر موضوعات داخلی آمریکا از جمله بودجه، اصلاح لایحه مهاجرت و همچنین کنترل سلاح دامن زده است و دور دوم ریاست‌جمهوری اوباما را با چالش‌های زیادی همراه کرده است.

نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که میزان نارضایتی از سیاست خارجی اوباما در آمریکا 46 درصد است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها