امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38450
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 54
 خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-مهدی خدایی: خداوند برای ما ایمان را در مقابل کفر و فسوق و عصیان پسندید، پیامبران را همراه با دلایل ...

 خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-مهدی خدایی: خداوند برای ما ایمان را در مقابل کفر و فسوق و عصیان پسندید، پیامبران را همراه با دلایل روشن از میان انسان‌ها مأمور ابلاغ آن ایمان و به وسیله آنها ما را دعوت به حیات کرد.

هر پیامبری هم آمد بشارت پیامبر آخرالزمان را به پیروانش داد چرا که قرار بود دین خداوند که همان اسلام است در زمان او کامل شود.

دو پاراگرافی که در بالا آمد بیان خودمانی و تلفیقی از چند آیه مبارکه قرآن کریم است همان معجزه جاوید پیامبر اسلام که خداوند خود او را به عنوان روشن‌کننده آیات قرآن کریم تعیین کرده است.

اما همواره شنیده‌ایم که قرآن و پیامبر و عترتش  دو یار جدانشدنی از یکدیگرند؛ این سخن متواتر کسی است که مبین قرآن است و خداوند درباره او می‌فرماید: «و ما ینطق و عن الهوی ان هو الا وحی یوحی علمه شدید القوی؛» این سخن متواتر که ما گفتیم و برادران اهل سنت هم در منابعشان بارها و بارها آورده‌اند همان حدیث ثقلین خودمان است؛ منظور از خودمان هم خودمان است دیگر شیعه و سنی.

خب از مجموع این مطالبی که با هم خواندیم می خواهم چند نتیجه بگیرم

1- خدای ما یکی است

2- پیامبر ما یکی است

3- قرآن ما یکی است

4- خدای مشترک ما گفته توضیح قرآن را از نماینده من و ولی خودتان یعنی پیامبر اکرم(ص) بگیرید

5-  خدای مشترک ما گفته که این پیامبر از روی هوسش حرف نمی‌زند و هرچه می‌گوید از طرف من است

اما بعد از این نتایج مذکور می‌خواهم دو کلمه کلیدی از آن دو پاراگراف اول مطلب را مورد توجه قرار دهم؛ «ابلاغ» و «کامل شدن دین»، اینها هم کلماتی از آیات قرآنی هستند که پیامبر مأمور توضیح آن است پس باید ببنیم که پیامبر برای چه دستور «بلّغ» را دریافت کرد؛ همه ما سنی‌ها؛ منظورم همه کسانی است که گوششان به دهان پیامبر خدا و نگاهشان به سنت اوست؛ فورا به یاد غدیر خم و موضوع ولایت علی‌(ع) می‌افتیم همان روزی که خدا دین را برای ما کامل کرد. این حدیث غدیر هم از همان متواترهاست که شیعه و سنی روایت کرده‌اند.

اما امروز مطلبی در سایت وزارت اوقاف عربستان سعودی ذیل تفسیر آیه هفتم سوره مبارکه بینه دیدم که مصمم شدم یک سنی واقعی باشم سنی که حرف پیامبرش را گوش می‌کند.

عین این مطلب را که در ذیل آیه هفتم سوره مبارکه بَیِنّه آمده بخوانید تا بدانید که سنی بودن چه اهمیتی دارد.

{7} إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُولَئِکَ هُمْ خَیْرُ الْبَرِیَّةِ

یَقُول : مَنْ فَعَلَ ذَلِکَ مِنْ النَّاس فَهُمْ خَیْر الْبَرِیَّة . وَقَدْ : 29208 - حَدَّثَنَا اِبْن حُمَیْد , قَالَ : ثنا عِیسَى بْن فَرْقَد , عَنْ أَبِی الْجَارُود , عَنْ مُحَمَّد بْن عَلِیّ { أُولَئِکَ هُمْ خَیْر الْبَرِیَّة } فَقَالَ النَّبِیّ صَلَّى اللَّه عَلَیْهِ وَسَلَّمَ : " أَنْتَ یَا عَلِیّ وَشِیعَتک "
عکسی از سایت وزارت اوقاف عربستان سعودی که در سطر آخر آن به حدیثی از پیامبر استناد شده است که ایشان به عنوان مبین قرآن کریم علی(ع) و شیعیانش را مصداق «خَیرُ البَریّة» و بهترین خلایق خداوند می‌دانند.

 خداوندا از تو ممنونیم که بهترین خلق خود را بر ما ولی قرار دادی و آن را در قرآنت آوردی تا پیامبر رحمتت آن را ابلاغ و برای ما روشن کند؛ انتخاب تو درست بود چرا که ما هم وقتی می‌خواهیم انتخاب کنیم سعی می‌کنیم بهترین راه، بهترین اتومبیل، بهترین خانه، بهترین همسر، بهترین غذا، بهترین تصویر، بهترین شغل، بهترین رشته تحصیلی و بهترین بهترین‌ها را انتخاب کنیم؛ تو هم بهترین رهبر را برای ما انتخاب کردی و ببخش ما را که  تاکنون بسیاری از سخنان  پیامبرت را گوش نداده‌ایم و طبق نظر خودمان عمل کردیم اما اینک مصمیم که واقعا سنی باشم و حرف او را گوش دهم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها