امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38460
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 115
امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه عصر ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسیله نقلیه موتوری در مقابل شخص ثالث در جلسه امروز کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: وقوع تصادفات ناخواسته وسایل نقلیه موتوری و پیامدهای مالی و معنوی ناشی از آن، همواره از مشکلاتی است که گریبانگیر افراد حادثه‌دیده و مقصر شده و مشکلاتی سنگین به همراه دارد که برای جبران آن باید چاره‌جویی کرد.

رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس در ادامه دائمی شدن قوانین را از نکات بسیار مهم در فرایند قانون‌نویسی ارزیابی کرد و گفت: برای استحکام یک قانون و بهره‌مندی عمومی از خدمات ناشی از قانون، لازم است که یک قانون پس از تصویب، حالت دائمی و ثابت داشته باشد.

خجسته بر همین اساس یادآور شد: با توجه به اینکه کمیسیون اصلی رسیدگی کننده به این طرح، کمیسیون اقتصادی در نظر گرفته شده، مقرر شد تا مراتب برای بررسی بیشتر و تخصصی‌تر، مراعا باقی بماند.

نماینده همدان در مجلس ادامه داد: رسیدگی به طرح اصلاح ماده 27 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی  و طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده، از دیگر موارد مورد بحث در کمیسیون بود که مقرر شد نکات تخصصی آن بررسی شده و در جلسه آینده ارائه شود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین اصلاح ماده 94 قانون برنامه پنجم و استثنا شدن شهرداری‌ها از این قانون نیز مورد رسیدگی قرار گرفت که مقرر شد با عنایت به عدم نیاز به قانون‌گذاری در این زمینه، موارد مورد نیاز در کمیسیون اصلی آن مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار