امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38508
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 81
  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته نامه اشپیگل، سازمان امنیت ملی آمریکا از مقر سازمان ملل در نیویورک نیز جاسوسی ...

  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته نامه اشپیگل، سازمان امنیت ملی آمریکا از مقر سازمان ملل در نیویورک نیز جاسوسی می‌کرده است و برنامه های آن را کنترل کرده است.

براساس گزارش اشپیگل، آژانس امنیت ملی آمریکا در تابستان 2012 به تاسیسات و سیستم کنفرانس ویدئویی داخلی سازمان ملل نفوذ کرده و از آن رمزگشایی کرده است.

بر این اساس، آژانس امنیت ملی آمریکا در طول سه هفته بیش از 458 مورد از ارتباطات سازمان ملل را رمزگشایی کرده است.

بر اساس یکی از اسناد مخفی سرویس جاسوسی آمریکا، این اقدام در بهبود چشمگیر دستیابی به داده های کنفرانسهای ویدئویی و شایستگی برای رمز گشایی از مکاتبات داده ها و اطلاعات برای واشنگتن کاربرد داشته است.

این اطلاعات توسط ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعات جاسوسی آمریکا افشا شده است فردی که پیش از این نیز بسیاری از برنامه ها جاسوسی آمریکا از جمله دسترسی به شبکه های اینترنتی محرمانه سفارتخانه کشورهای اتحادیه اروپا در آمریکا را نیز افشا کرده بود.

طبق قوانین حقوق بین المللی جاسوسی از مقر سازمان ملل کاملا غیرقانونی است و دولت آمریکا که میزبان مقر سازمان ملل است خود را موظف کرده که هیچ گونه عملیات مخفی را انجام ندهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها