امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38525
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 46
محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه ...

محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس گفت: در جلسه امروز طرح یک‌فوریتی احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد و پیگیری امور نمازخانه‌های کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طرح مذکور با ایجاد پاره‌ای تغییرات به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: بر اساس این طرح، مقرر شد تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان شهرداریها و وزارت راه و شهرسازی حمایتهای لازم را از ساخت و تجهیز مساجد و نمازخانه‌ها در شهرها و روستاها و راه‌های بین‌شهری به عمل آورند.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: طبق این طرح، مساجد از پرداخت هزینه انشعابات آب، برق و گاز و پروانه ساختمانی معاف هستند و مساجدی هم که در لیست میراث فرهنگی قرار دارند باید توسط سازمان میراث فرهنگی بازسازی و ترمیم شوند و اگر شرایط آن فراهم نباشد با تصمیم شورای برنامه‌ریزی استان این کار توسط سازمان اوقاف انجام خواهد شد. همچنین اگر مسجدی در طرح تفصیلی شهرداری قرار داشته باشد باید زمین جایگزین آن شده و بنای آن توسط شهرداری ساخته شود.

رضایی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون عمران، مؤدیان مالیاتی که با هماهنگی سازمان اوقاف اقدام به ساخت و یا ترمیم و بازسازی مساجد کنند مبلغ هزینه‌کرد آنها به عنوان مالیات پرداختی توسط آنها محاسبه می‌شود.

وی افزود: طبق مصوبه پیشین کمیسیون عمران، افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای یک مرتبه از پرداخت هزینه پروانه ساختمان معاف هستند که با اصلاحی شورای عالی استانها در جلسه امروز کمیسیون متراژ آن در شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز 75 متر، شهرهای کوچک 100 متر و روستاها 120 متر خواهد بود.

نماینده مردم جهرم در خانه ملت گفت: علاوه بر این، در جلسه امروز، حسین محمدزاده نماینده مردم درگز و محمد دامادی نماینده مردم ساری به عنوان نمایندگان کمیسیون برای معرفی به صحن به منظور رأی‌گیری برای عضویت در کمیته آمایش سرزمین انتخاب شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها