امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38562
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع محلی در ریف حلب در شمال سوریه اعلام کردند که «امارت اسلامی عراق و شام»، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع محلی در ریف حلب در شمال سوریه اعلام کردند که «امارت اسلامی عراق و شام»، وابسته به سازمان تروریستی القاعده در سوریه اقدام به تخریب بارگاه‌های «شیخ خضر» و «حاجی حمدان» و فرزندش «محمد حاجی حمدان» در روستای «قباسین» در ریف حلب کردند.

این منابع در ادامه توضیح دادند که این بارگاه‌ها از جمله بارگاه‌های مقدس برای اهالی این منطقه به شمار می‌آیند که مورد احترام آنها بوده و عناصر مسلح وابسته به «امارت اسلامی عراق و شام» به این بهانه که زیارت از این بارگاه‌ها مغایر  شریعت اسلامی است، آنها را در این منطقه که بر آن تسلط دارند، تخریب کردند.

اهالی منطقه ریف حلب تاکید می‌کنند که بارگاه‌های این سه شیخ اهل سنت از احترام و جایگاه بالایی نزد اهالی منطقه ریف حلب برخوردار است.
 


 

این منابع محلی گفتند: عناصر مسلح «امارت اسلامی عراق و شام» به غیر از تخریب کامل این سه بارگاه مقدس که در مسجد «شیخ خضر» در منطقه «قباسین» قرار داشت و پس از تخریب تمام بناهای ساخته شده در مسجد، تلاش داشتند که خود مسجد را نیز تخریب و با خاک یکسان کنند.

آنان تاکید کردند: دخالت اهالی و مقابله با اقدامات عناصر مسلح «امارت اسلامی عراق و شام» مانع از تخریب کامل ساختمان این مسجد شد.
 
تکذیب خبر انفجار خودرو بمبگذاری شده در حلب
 
از سوی دیگر یک منبع آگاه سوری خبرهای منتشره در برخی پایگاه‌های خبری مبنی بر انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در میدان «الغزالی» در منطقه «الشهباء» شهر حلب را تکذیب کرد.

این منبع اعلام کرد، آنچه در میدان «الغزالی» در منطقه «الشهباء» شهر حلب اتفاق افتاد، تصادف یک دستگاه اتوبوس در این میدان و وقوع آتش سوزی در آن بود، بی‌آنکه تلفات جانی یا خسارت مادی قابل توجهی از خود برجا گذارد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها