امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38567
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 71
غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار ...

غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به اینکه در دوره جدید برای ریاست دیوان محاسبات افراد زیادی اعم از 2 وزیر و 12 نماینده سابق مجلس و تعدادی از مسئولان قبلی دیوان ثبت‌نام کرده‌اند در این دوره این مسئله از حساسیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: کمیسیون بودجه در جلسه امروز تصویب کرد بررسی انتخاب رئیس جدید دیوان محاسبات را به کمیته امور عمومی محول کند تا این کمیته بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

به گفته کاتب مقرر شد تا کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات بر اساس دو شاخص مدرک تحصیلی و سوابق اجرایی مرتبط امتیاز دهی شوند.

وی ادامه داد: مدرک تحصیلی مرتبط شامل حسابداری، حقوق، اقتصاد و رشته‌های مالی و سوابق اجرایی مرتبط هم شامل سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و وزارت امور اقتصاد و دارایی است.

سخنگوی کمیسیون بودجه گفت: در شرایطی که افراد دارای امتیاز مساوی باشند سابقه ایثارگری آنها نیز لحاظ می‌شود.

کاتب اظهار داشت: قرار است کمیته عمومی پنج نفر را به کمیسیون معرفی کند تا سوابق این افراد در جلسه یکشنبه هفته آینده کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت یک نفر را انتخاب کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها