امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3857
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، دادستانی فدرال ونزوئلا روز شنبه «تیموتی تریسی» کارگردان 35 ساله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، دادستانی فدرال ونزوئلا روز شنبه «تیموتی تریسی» کارگردان 35 ساله آمریکایی را به اتهام توطئه برای ایجاد ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر کرد.

مقامات ونزوئلایی اعلام کردند تریسی از جانب دستگاه اطلاعاتی آمریکا به گروه‌های راستگرای ونزوئلا برای ایجاد اغتشاش پول داده و از اسناد جعلی استفاده کرده است.

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که وی شخصا دستور بازداشت تریسی را به اتهام ایجاد  اغتشاش در شهر‌های مختلف این کشور صادر کرده است.

دولت آمریکا در واکنش به دستگیری تریسی، وی را بی‌گناه دانسته اما درباره جزئیات این مسئله اطلاعاتی را منتشر نکرده است.

در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، مادورو و «هنریکه کاپیریلس» با هم رقابت کردند که به ترتیب 50.8 و 49.07 درصد آرا را به دست آوردند و اگر چه آرای مخالفان در مقایسه با اکتبر گذشته 5 درصد بیشتر شده بود اما باز هم نتوانستند حدنصاب لازم برای به دست گرفتن قدرت راکسب کنند.

نامزد شکت‌خورده انتخابات ونزوئلا، حاشیه اندک پیروزی مادورو را دلیلی بر تقلب در انتخابات دانسته و مردم را به تظاهرات خیابانی فراخواند.

زورآزمایی‌های خیابانی در این کشور که 8 کشته و بیش از 60 زخمی بر جای گذاشت شورای انتخاباتی ونزوئلا را بر آن داشت تا رأی به «بازبینی» آرا بدهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها