امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38576
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 82
«عمر الشال» عضو هیأت امنای جریان مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، گفت: فشار آمریکا و برخی دیگر ...

«عمر الشال» عضو هیأت امنای جریان مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، گفت: فشار آمریکا و برخی دیگر از متحدانش در راستای بازگرداندن اخوان المسلمین به قدرت به خاطر منافع مشترک آنها با جماعت اخوان المسلمین است، چون آنها برنامه‌هایشان را بر اساس تعامل با جریان اسلامگرای سیاسی در مصر تنظیم کرده بودند و هیچ گاه انتظار سرنگونی سریع این نظام را نداشتند.

وی تامین امنیت رژیم صهیونیستی را در رأس منافع فوق الذکر خواند و تاکید کرد که اخوانی‌ها نزد کابینه تعهد داده بودند که امنیت رژیم صهیونیستی را تامین و در راستای تغییر مواضع استراتژیک حماس تلاش کند تا از مقاومت دست بردارد و بر سر میز مذاکره بنشیند.

الشال همه کشورهای جهان را به احترام گذاشتن به اراده ملت مصر دعوت کرد و گفت: نظام‌ها تغییر می‌کنند، ولی ملت مصر و کشور مصر ماندگارند. لذا بر همه کشورهاست که بر روابطشان با مصر از طریق احترام گذاشتن به اراده مردم محافظت کنند. ملت مصر در 30 ژوئیه قیام کرده و نظام اخوان المسلمین را بعد از گذشت تنها یک سال از رسیدن به قدرت، سرنگون کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار