امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3858
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "بیدزینا ایوانیشیلی" نخست وزیر گرجستان ابراز امیدواری کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "بیدزینا ایوانیشیلی" نخست وزیر گرجستان ابراز امیدواری کرد که کشورش هر چه سریعتر به عضویت پیمان نظامی ناتو درآید.

ایوانیشویلی امروز، دوشنبه در تفسیر سمینار مجمع عمومی پارلمانی ناتو که در تفلیس در حال برگزاری است، به خبرنگاران گفت: از طرف کشورهای عضو ناتو آمادگی برای پذیرش گرجستان بعنوان عضو جدید این سازمان وجود دارد. البته هنوز موانعی، از جمله مشکل برقراری تمامیت ارضی کشور، بر سر این راه هست که باید برطرف شود. ولی مقامات تفلیس فعالانه راهکار همگرایی هرچه سریعتر با ناتو را دنبال می‌کنند. 

این در حالی است که نخست وزیر گرجستان امروز در سخنرانی خود در 83-مین مجمع عمومی پارلمانی ناتو یادآور شد که هنوز دورنمای نزدیکی برای حل و فصل مناقشه در قفقاز جنوبی نمی‌بیند و خطر بروز درگیری نظامی در این منطقه همچنان وجود دارد.

ایوانیوشیلی گفت: متاسفانه در منطقه ما خطر بروز مناقشه وجود دارد. قفقاز جنوبی یکی از مناطق دارای مشکل از زمان موجودیت اتحاد جماهیر شوروی است. در این منطقه کوچک تاکنون 2 جنگ بین کشوری و 3 درگیری نظامی منطقه ای رخ داده است و هنوز دورنمای روشنی برای حل و فصل این مناقشات دیده نمی شود، به همین دلیل منطقه قفقاز جنوبی اکنون نیاز به توجه بسیار زیاد و حمایت کامل جامعه جهانی دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها