امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38596
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 59
«احمد الحاج» کارشناس مسائل راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهارداشت: نظام سیاسی سوریه نه ...

«احمد الحاج» کارشناس مسائل راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهارداشت: نظام سیاسی سوریه نه تنها در زمینه اداره بحران موجود، بلکه از نظر قدرت و ایستادگی و نیز مدیریت درست تمام امور مرتبط به این بحران، سربلند بیرون آمده و بالاترین نمره را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: نیروهای ارتش سوریه برای تمام مردم سوریه پایگاه مهمی هستند و مردم این کشور به دیده امید به آنان می‌نگرند.

الحاج با اشاره به مهارت و توانمندی نیروهای ارتش سوریه در جنگ‌های چریکی تصریح کرد: توانمندی و مهارت نیروهای مسلح و ارتش سوریه در این خصوص نکته مهمی است، به ویژه اینکه آغاز جنگ در قالب جنگ‌های چریکی علیه سوریه، غیر منتظره و غافلگیر کننده بود، با این حال نیروهای ارتش و مسلح سوریه هم از نظر نظامی و هم اجتماعی، واکنش درست و مناسبی داشتند.

وی به در ادامه با جا افتادن «فرهنگ شهادت» در کشور سوریه اشاره کرد و گفت: با توجه به تعداد شهدا و پراکندگی آنان در سراسر سوریه، هم اکنون مردم سوریه از «مرحله شهادت» به «مرحله فرهنگ شهادت» منتقل شده و رسوخ این فرهنگ در جامعه سوریه بر قدرت ایستادگی و آرامش مردم این کشور افزوده است.

الحاج تصریح کرد: محور جنگ علیه سوریه مبتنی بر استفاده از تروریست‌ها و حمایت تسلیحاتی و مالی از آنان است.

وی در ادامه، رسانه‌ها را به پوشش واقعیت‌ها در سوریه فراخواند و گفت: رسانه‌ها باید روند حوادث جاری در سوریه را آنگونه که جریان دارد، منعکس کنند و نشان دهندکه عامل نخست جنگ علیه این سوریه، غرب و رژیم صهیونیستی و برخی رژیم‌های منطقه‌ای و نیز جیره خواران آنان هستند.

این کارشناس سوری افزود: غرب و رژیم صهیونیستی آن بر این باور هستند که می‌توانند با تکیه بر برخی اظهارات بی‌اساس، روند امور را به سمت مورد نظر خود هدایت کنند و البته این تصور اشتباه، برخاسته از رویکرد استعمارگرانه آنان است.

وی گفت: نکته مهم دیگر اینکه بین آمریکا و تروریست‌ها در سوریه هیچ تفاوتی وجود ندارد و در واقع آنان یک روح در دو بدن با یک شیوه تفکر و اندیشه هستند، از همین رو نباید فریب اظهارات گمراه کننده غرب را خورد و به دنبال واکنش به مسائلی باشیم که در صدد واقعی جلوه دادن آن است، اما در واقع توهمی بیش نیست.

الحاج افزود: تروریست‌ها در سوریه همان آمریکایی‌ها و همان فرانسوی‌ها و صهیونیست‌ها و آل سعود هستند و این موضوعی است که در مقابله سیاسی، نظامی و اجتماعی با آنان باید مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها