امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3863
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 132
حمیدرضا عزیزی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به وضعیت پرستاران کشور اظهار کرد: قشر پرستار با مشکلات بسیاری روبرو است و دولت در ...

حمیدرضا عزیزی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به وضعیت پرستاران کشور اظهار کرد: قشر پرستار با مشکلات بسیاری روبرو است و دولت در این رابطه توجهی به این قشر نمی‌کند.

وی با انتقاد از اظهارات اخیر معاون اول رئیس‌جمهور مبنی‌بر تلاش برای خانه‌دار کردن پرستاران مستأجر، افزود: مسئولان دولتی از وضعیت کنونی حوزه سلامت به‌ویژه وضعیت پرسنل این حوزه هیچ اطلاعی ندارند و از همین رو بای در راستای بهتر شدن وضعیت پرسنل حوزه سلامت از جمله پرستاران تلاش کنند.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش پرستاران در بهبود وضعیت حوزه سلامت و به تبع آن کوتاه شدن دوره درمان بیماران روشن و واضح است، تصریح کرد: برای داشتن جامعه‌ای سالم باید نخست ابزارهای آن را به درستی فراهم و حمایت کرد، که به‌طور حتم قشر پرستار یکی از مهم‌ترین محورهای جامعه‌ سالم است.

عزیزی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون میزان رضایت‌مندی پرستاران از شغل‌شان در سطح پایینی قرار دارد، خاطرنشان کرد: نبود امکانات حمایتی تأثیر مستقیمی در عملکرد پرستاران و به دنبال آن بهبود بیماران دارد، از این رو مسئولان باید در جهت افزایش رضایت‌مندی این افراد تلاش کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در هشت سال گذشته بیشترین تلاش خود را برای حمایت از جامعه پرستاری انجام داده است، گفت: هم‌اکنون پرستاران با مشکلات و موانع بسیاری روبرو هستند، از این‌رو اگر این موانع از سوی مسئولان رفع شود، می‌توان به تحقق اهداف این حوزه خوش‌بین بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان دولتی باید به جای خانه‌دار کردن پرستاران به‌دنبال محقق کردن نیازهای اولیه این قشر باشند، گفت: به‌طور حتم اظهارات غیرکارشناسی نه تنها مشکلات حوزه سلامت را بهبود نمی‌بخشد، بلکه موجب تشدید مشکلات این حوزه می‌شود.
انتهای پیام/68004/صا20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها