امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38631
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سرانجام دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران به پایان رسید و در این بین اعضاء جدید شورای چهارم خود را برای یکی دوره 4 ساله ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سرانجام دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران به پایان رسید و در این بین اعضاء جدید شورای چهارم خود را برای یکی دوره 4 ساله در شورای شهر آماده می‌کنند.

از بین 15 عضو شورای اسلامی شهر تهران در دوره سوم فقط 8 نفر به شورای چهارم راه‌ یافتند که عبارتند از مهدی چمران -علیرضا دبیر-احمدمسجدجامعی-حبیب کاشانی-هادی ساعی-مرتضی طلایی-عباس شیبانی-معصومه آباد.

این در حالی است که از جمع اعضاء شورای سوم محمد علی نجفی-رسول خادم-حمزه شکیب در دوره چهارم کاندیدا نشدند ضمن اینکه معصومه ابتکار نیز به دلیل رد صلاحیت نتوانست در این دوره شرکت کند.

شورای چهارم از 12 شهریور فعالیت خود را رسماً آغاز خواهد کرد که در این بین حرف‌ها و حدیث‌های فراوانی در خصوص عدم تعامل دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب وجود دارد.

به طور حتم یکی از مهمترین وظایف اعضاء شورای شهر، تعیین یک شهردار کارآمد است که در این راستا هم اکنون گزینه‌های زیادی این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود که قرار است از بین این افراد یک نفر انتخاب و کلید شهر تهران را به وی سپارده شود.

محسن مهرعلیزاده، محسن هاشمی، معصومه ابتکار، صفدر حسینی، مصطفی سلیمی از جمله گزینه‌های هستند که از سوی اصلاح‌طلبان شورای چهارم برای شهرداری تهران مد نظر است که البته هنوز به جمع بندی نرسیده‌اند.

اینکه چرا اصلاح‌طلبان با گذشت بیش از 2 ماه از انتخابات شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار به جمع بندی نرسیده‌اند سوال بسیاری مهمی است  برای پاسخ به این پرسش به این  نکته توجه کرد.

از بین گزینه‌های که در حال حاضر از سوی اصلاح‌طلبان شورای شهر مطرح می‌شود هیچیک نتواستند نظر تمامی اعضای اصلاح طلب را جلب کند.

در این بین باید به نامزد طیف کارگزاران و اصلاح طلب اشاره کرد که اگرچه در یک جناح  در شورا قرار دارند اما قطعاً در برنامه‌های مد نظر برای شهر با یکدیگر به توافق نرسیده‌اند.

به نظر می‌رسد با توجه به فضای جلسات خصوصی اعضاء اصلاح طلب شورای چهارم در روزهای آتی هم به این جمع بندی نرسند.

در مقابل اصلاح‌طلبان شورای چهارم، اصولگرایان برای انتخاب شهردار تهران به اجماع رسیده‌اند و اعتقاد دارند در شرایط فعلی گزینه‌ای بهتر از محمد باقر قالیباف برای شهر تهران وجود ندارد.

در همین راستا اقبال شاکری در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه هم‌اکنون گزینه‌های متعددی از دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب در شورای چهارم برای شهرداری تهران اعلام می‌شود، اظهار داشت: منتخبین مردم تهران براساس عملکرد و برنامه‌محوری شخص مورد نظر را برای شهرداری تهران انتخاب می‌کند.

وی تصریح کرد:‌ از جمله گزینه‌هایی که هم‌اکنون در صدر برای شهرداری است آقای قالیباف است و این در حالی است که دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب اعتقاد به عملکرد خوب قالیباف در دوره‌های مختلف و به ویژه در شهرداری دارند.

شاکری خاطرنشان کرد:‌ یکی از دلایل مهمی که منتخبین مردم تهران نظر مثبتی به قالیباف برای حضور مجدد در شهرداری تهران دارند، عملکرد و برنامه‌محوری وی است و به همین دلیل اکثر اعضاء بر ماندن قالیباف در شهرداری تهران تأکید دارند.

منتخب مردم تهران در شورای چهارم ادامه داد: منتخبین مردم اعتقاد دارند که باید فردی غیر سیاسی در شهرداری تهران مشغول به کار شود و این در حالی است که در دوره گذشته قالیباف نشان داده است مدیری لایق و غیر سیاسی بوده است

همچنین پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر گزینه‌هایی از سوی منتخبین مردم تهران در شورای چهارم برای مدیریت بر شهر تهران مورد نظر قرار دارند اظهارداشت: از جمله گزینه‌های مطرح می‌توان به محمد باقر قالیباف، محسن هاشمی و چند گزینه دیگر اشاره کرد.
وی تصریح کرد: اعضای شورای چهارم براساس برنامه‌ها و عملکرد افراد آنها را برای مدیریت شهری و همچنین ریاست شورا بر می‌گزینند که هم‌اکنون شانس محمد باقر قالیباف و مهدی چمران قابل توجه است.
سروری خاطرنشان کرد: عملکرد قالیباف و چمران در این چندساله مورد تائید دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب است ضمن اینکه منتخبین مردم تهران در شورای چهارم به این نتیجه رسیده‌اند که برای انتخاب شهردار و ریاست شورا سیاسی‌کاری نکنند.
منتخب مردم تهران در شورای چهارم گفت: ممکن است برخی از افراد و گزینه‌های مورد نظر برنامه‌های خوبی را ارائه کنند اما توانمندی اجرای آن را ندارند که این موضوع مورد توجه اعضای شورای چهارم قرار می‌گیرد.
سروری تأکید کرد: به زودی و با برگزاری جلساتی در آینده، شهردار مورد نظر برای تهران انتخاب خواهد شد که امیدواریم هر فردی رأی اعضای شورا را برای مدیریت شهری کسب کرد بتواند شرایط مناسبی را برای شهروندان در حوزه‌های مختلف حمل و نقل بوجود آورد.

به گزارش فارس در حالی اعضاء اصولگرای شورای چهارم بر ماندن و انتخاب محمد باقر قالیباف تأکید دارند که در مقابل جناح اصلاح‌طلب  برای انتخاب گزینه نهایی خود به اجماع نرسیده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها