امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38633
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 179
محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: آمریکا و کشورهای غربی و عربی و برخی کشورهای منطقه دنبال آتش‌افروزی هستند که به ...

محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: آمریکا و کشورهای غربی و عربی و برخی کشورهای منطقه دنبال آتش‌افروزی هستند که به هیچ وجه به نفع آنها نیست.

وی با بیان اینکه بهانه کشورهای مخالف دولت سوریه استفاده ارتش این کشور از سلاح‌های شیمیایی است، تصریح کرد: دولت سوریه اعلام کرده که معارضان از این سلاح‌ها استفاده کرده‌‌اند و معارضان نیز دولت را در این زمینه متهم می‌کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به اعلام آمادگی دولت سوریه در زمینه کمک و همکاری با بازرسان سازمان ملل تصریح کرد: این امر نشان دهنده عدم استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی است.

این مسئول به جنگ رسانه‌ای برخی کشورهای غربی و عربی و کشورهای منطقه به همراه آمریکا علیه کشور سوریه اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد حامیان معارضان سوری تلاش دارند با این گونه جوسازی‌های به اهداف خود برسند.

اسماعیلی در مورد ورود کشورهای حامی تروریست‌ها به جنگ احتمالی گفت: آمریکا تلاش دارد که وارد جنگ شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا شرایط مناسبی برای ورود به جنگ در سوریه را ندارد، ادامه داد: قطعا آمریکا در صورت ورود به جنگ نتیجه لازم را نخواهد گرفت.

* تلاش رژیم صهیونیستی برای دامن زدن به جنگ

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به تلاش رژیم صهیونیستی برای دامن زدن به جنگ علیه سوریه اشاره کرد و ادامه داد: این رژیم سخت تلاش می‌کند که این جنگ به وقوع روی دهد تا به منافع خود برسد.

این مسئول به هشدار روسیه به آمریکا در صورت حمله به سوریه یادآور شد: با دخالت نظامی غرب و آمریکا منافع روسیه در سوریه به خطر خواهد افتاد و به همین دلیل این کشور هشدار داده و ضمن اینکه خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران نیز سوریه است.

اسماعیلی به احتمال حضور روسیه در کنار سوریه در صورت حمله نظامی حامیان معارضان سوری متذکر شد: اینکه روسیه وارد جنگ احتمالی شود، بعید نیست، ولی اگر روسیه از سوریه حمایت نکند، دیگر هیچ کشوری به این کشور اعتماد نخواهد کرد.

وی در پایان تاکید کرد: احتمال ایستادگی روسیه در مقابل تهدیدات کشورهای غربی و عربی و کشورهای منطقه به همراه آمریکا علیه کشور سوریه وجود دارد.
انتهای پیام/2308/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها