امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3864
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، مقامات کنونی و سابق آمریکا خبر دادند که مقامات پلیس آمریکا در حال آماده کردن ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، مقامات کنونی و سابق آمریکا خبر دادند که مقامات پلیس آمریکا در حال آماده کردن لایحه‌ای هستند که به شرکت‌هایی چون «فیس‌بوک» و «گوگل» اعمال فشار می‌کند تا به نیروهای پلیس آمریکا اجازه دهد بر ارتباطات آنلاین کاربران اینترنتی نظارت داشته باشد.

طرح جدید نیروهای اجرای قانون به پلیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی» این اجازه را می‌دهد که در ارتباطات آنلاین کاربران اینترنتی استراق سمع کنند و شرکت‌هایی را که از دستورات استراق سمع سرپیچی کنند مؤاخذه می‌شوند.

لایحه مذکور مجوز دادگاهی برای دولت آمریکا صادر می‌کند تا از ارتباطات آنلاین افرادی که فکر می‌کند مظنونان تروریستی هستند، جاسوسی کند.

طبق پیش‌نویس این طرح، دادگاه می‌تواند یکسری جریمه‌هایی که از دهها هزار دلار آغاز می‌شود را برای شرکت‌هایی تحمیل کند که از دستورات استراق سمع اف بی آی از کاربران اینترنتی سرپیچی می‌کند.

بر اساس این گزارش، شرکتی که ظرف مدت تعیین شده شرایط استراق سمع از کاربران اینترنتی را فراهم نکند، به طور خودکار با بازجویی قضایی روبرو می‌شود و در نهایت جریمه می‌شود و بعد از 90 روز، جریمه پرداخت نشده به صورت روزانه دو برابر می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها