امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38646
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان؛ محمدحسین صفارهرندی در همایش روز قشر بسیج کارمندان که با حضور فرمانده سپاه قائم (عج) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان؛ محمدحسین صفارهرندی در همایش روز قشر بسیج کارمندان که با حضور فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان، معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان و جمعی از مدیران کل ادارات استان سمنان در سالن اجتماعات فرهنگ‏سرای کومش سمنان برگزار شد، اظهار کرد: روز بسیج کارمندان به نام شخصیت‌های برجسته‌ای همچون شهیدان رجایی و باهنر زینت یافته است که مصداق قله‌نشینان کرامت و بزرگی بودند.

وی با بیان اینکه ادامه حیات در مسیر تعالی مستلزم الگوپذیری از اسطوره‌هاست، افزود: امید به آینده‌ای روشن در چهره این دو بزرگ‏وار موج می‌زد و همین امر، آنها را تا لحظات آخر زندگی در قله موفقیت و سعادت نگاه‌ داشت.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شهیدان رجایی و باهنر انسان‌هایی از جنس سایرین بودند و تنها تفاوتشان در انتخاب مسیر و راه و هدف والایشان بود؛ بنابراین نباید پنداشت که دستیابی به آنچه آنها را در تاریخ جاودان کرد، بسیار سخت و پیچیده است.

* سرسختی هنگام کار در چهره شهید رجایی موج می‌زد

صفارهرندی تصریح کرد: صلابت و سرسختی هنگام کار در چهره شهید رجایی موج می‌زد و من این را به عینه در زمان تحصیل در دبیرستان شاهد بودم و وی احترام و جایگاه خاصی بین دانش‌آموزان داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خدمات شهید رجایی در راستای روشن‏گری و برافروختن شعله‌های معرفت و مجاهدت قابل شمارش نیست و در همین راستا، ایشان مدرسه رفاه را برای تحصیل دختران تأسیس کرد که نشان از نیازشناسی و زمان‏شناسی آن شهید بزرگ‏وار است.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: در پاسخ به آن کسانی که می‌گویند نباید پیرو راه آنانی باشیم که قبل از ما می‌زیسته‌اند‌ باید گفت بزرگان و جاودانگان در تاریخ با گذشت زمان ارزش و اعتبارشان افزایش می‌یابد.

صفارهرندی با تأکید بر اینکه باید مرام و مسلک شهیدان را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم، گفت: عدم تعلق به زرق و برق دنیا و مسائل مادی از دیگر ویژگی‌های شهید رجایی بود و همچنان به دلایل همان فضایل اخلاقی است که امروز پس از گذشت بیش از 30 سال، مقابل این شهیدان بزرگ‏وار سر تعظیم فرود می‌آوریم.

* خستگی در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب مفهومی ندارد

وی گفت: انقلاب، شاخه‌ها و ریشه‌های مستحکمی دارد و پویایی و نشاط ریشه‌های انقلاب عامل ایجاد شاخ و برگ‌های جدیدی در انقلاب می‌شود و امروز باید بدانیم که اگر ریشه‌ها خراب شوند و پویایی و نشاط خود را از دست بدهند، انقلاب تهی می‌شود.

صفارهرندی اظهار کرد: هرگاه مؤمن احساس کرد که قالب فعلی‌اش دچار انحطاط و انحراف شده است؛ باید آن قالب را اصلاح کند یا تغییر دهد و اینکه گفته می‌شود قالب‏شکنی نوعی تحجر است، سخنی اشتباه است.

* برخی وسوسه مدیریت فقهی را در دل جوانان انداختند

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پس از رحلت امام خمینی (ره) بعضی‌ها به اسم نواندیشی و نوگرایی می‌خواستند به اندیشه جوانان آسیب برسانند، گفت: عده‌ای دست به قلم شدند و مطرح کردند که دوره امام خمینی (ره) متکی بر اندیشه و خرد نبود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: چه طور می‌شود گفت که این دوران مبتنی بر خرد نبوده است؛ در حالی که جهانی متأثر از انقلاب ما و آنچه در انقلاب گذشته، شده است.

وی گفت: تقابل مدیریت علمی در برابر مدیریت فقهی ‌وسوسه ای بود که برخی از روشنفکرنماها پس از رحلت امام خمینی در میان جوانان ما مطرح کردند.

* قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای ما حکم است

صفارهرندی با تأکید بر اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی برای ما حکم است، تأکید کرد: هرگز معتقد نیستیم که در جمهوری اسلامی حرکت نو، تدبیر و ابتکارهای تازه نباشد؛ بلکه معتقدیم باید از دستاوردهای بشری بهره برد و با دنیا تعامل داشت.

وی با تأکید بر اینکه حواسمان باشد از ریخت و پاش و استفاده بی‌حساب از بیت‌المال جلوگیری شود، گفت: مسئولان در حال حاضر باید اسطوره‌ها و الگوهایی همچون رجایی که بی‌هیچ ادعایی و خالصانه و بدون سوء‏استفاده از بیت‌المال در پست وزارت مشغول بودند را سرلوحه خویش قرار دهند.

* اعتدال یعنی روش امام علی (ع) در برابر مردم مستضعف

این فعال سیاسی گفت: اعتدال گردن کج‏ کردن و کوتاه‏ آمدن مقابل مستکبران نیست؛ اعتدال یعنی جمع اینکه در برابر گردن‌کشان با صلابت مثل امام ‌امام علی (ع) باشیم ‌و در برابر مردم مستضعف و ناتوان خود را‌ خاکسار و کوچک نشان دهیم.

وی ادامه داد: دولت آقای روحانی که خود را به نام اعتدال معرفی کرده ‌نشانه خوبی است و جا دارد ‌همچنان که که مقام معظم رهبری فرمودند «واژه اعتدال» را خود رئیس جمهور معنا و تفسیر کنند تا خدای ناکرده این کلمه نیز به سرنوشت پر‌ابهام اصلاحات دچار نشود.

صفارهرندی در ادامه در خصوص خصوصیات و برجستگی‌های بسیج و بسیجی افزود: بسیجی کارش را با هزینه‌ای کم اما با کیفیتی عالی و پرثمر ارائه می‌کند و باید گفت که بسیجی واقعی مطالبه‌گر نیست.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) که فرمودند «نگویید انقلاب برای ما چه کرد، بگویید ما برای انقلاب چه کردیم»، افزود: بسیجی واقعی در هر لحظه و زمان به دنبال انجام مأموریت‌ در عرصه‌های مختلف با روش‌های نوین است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر فردی در هر کسوت و جایگاهی می‌تواند بسیجی باشد و ‌و هر فردی می‌تواند مدال پرافتخار بسیج را برگردنش آویزان کند.
انتهای پیام/2249/ذ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها