امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38662
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور در دفتر وزیر بهداشت ضمن تبریک انتخاب سید حسن قاضی زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت و آرزوی موفقیت برای وی، آمادگی خود را برای همکاری هرچه بیشتر اعلام کردند.

در این دیدار محمدرضا منصوری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارشی از وضعیت آموزشی و پزوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به وزیر بهداشت ارائه کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با 14 دانشکده، 121 گروه آموزشی و 175 بخش آموزشی، 17 قطب علمی و 257 رشته در مقاطع مختلف و با وجود هزاران دانشجو که از این تعداد 200 دانشجوی خارجی، 200 دانشجوی دوره مجازی و 900 دانشجو در پردیس بین الملل به تحصیل مشغول هستند به عنوان نماد آموزش عالی کشور مطرح است.

وی با بیان اینکه دانشکده‌های بین‌الملل، طب سنتی، فناوری های نوین، تغذیه و رژیم شناسی، مجازی و علوم بین رشته‌ای در سالهای اخیر راه‌اندازی شده‌اند به بیان دیگر موفقیت‌های دانشگاه پرداخت.

منصوری در مورد موفقیت‌های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دانشگاه در سال 2012 با رشد 25 درصدی نسبت به سال 2011 در اسکوپوس رتبه دوم در بین کل دانشگاه‌های کشور را به دست آورد و در سال 2011 در حالی که رشد پژوهش در کل کشور منفی بود این دانشگاه شد 16 درصدی داشت.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای یک پژوهشگاه، 9 پژوهشکده، 80 مرکز تحقیقاتی و 5 مرکز رشد است و بیش از 50 مجله منتشر می‌کند که 9 مجله در ISI،  پانزده مجله در مدلاین و 25 مجله در اسکوپوس نمایه می‌شود و 4200 مقاله علمی و بیش از 2500 طرح پژوهشی در سال دارد و رتبه نخست جشنواره رازی را برای 10 سال پیاپی از آن خود کرده است.

وزیر بهداشت هم گفت: افتخار می‌کنم که همکار شما در دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم و در ارزش و اهمیت جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران تردیدی نیست.

هاشمی با اشاره به مشکلات و گرفتاری‌های دانشگاه‌های بزرگ کشور گفت: دانشگاه‌های بزرگ ما گرفتار بحث‌های سنگین پزشک خانواده شده‌اند و هر کدام گرفتار مسائلی شده‌اند که مسئله تولید علم در آنها با مشکلاتی روبه‌رو شده است.

وزیر بهداشت در ادامه یاد مرحوم دکتر باستان حق را زنده کرد و گفت: ایشان خیلی برای دانشگاه علوم پزشکی تهران زحمت کشید و بخشی از داشته‌های امروز به ویژه نیروی انسانی آن، متعلق به زمان دکتر باستان حق است. دکتر باستان حق با همان قلب پاک و رئوفی که داشت نیروهای خوبی را جذب دانشگاه کرد که دکتر ظفرقندی و دکتر لاریجانی نیز محصول همان دوره هستند.
 
 بر اساس این گزارش، وزیر بهداشت در پایان خواستار تداوم جلسات همفکری با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها