امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38669
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، حزب نهضت اسلامی تاجیکستان با انتشار بیانیه‌ای از فشار نهادها و مقامات دولتی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، حزب نهضت اسلامی تاجیکستان با انتشار بیانیه‌ای از فشار نهادها و مقامات دولتی به اعضا و طرفدارانش ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه که در نشستی در دفتر این حزب بین خبرنگاران توزیع شد، اقدامات نهاد‌های رسمی و مسئولان دولتی علیه اعضا و طرفداران حزب نهضت اسلامی، عملی خلاف مقررات موجود درباره احزاب سیاسی است، عنوان شد.

شورای سیاسی نهضت اسلامی تاجیکستان همچنین با اشاره به احتمال به اجرا درآمدن طرح تبلیغاتی ضد حزب نهضت در رسانه‌ها تأکید کرد که در این اواخر توسط شبکه‌های رسمی تلویزیون، برنامه‌هایی به‌منظور سیاه نمایی فعالیت حزب و اعضای آن به نمایش گذاشته شده است.

در بیانیه همچنین تأکید شد که هدف دیگر نهادهای دولتی، بدنام نشان دادن دادن فعالیت حزب نهضت اسلامی که از نیروهای اصلی رقابت در انتخابات است، خواهد بود.

در همین حال، جلوگیری از حمایت مردم از نامزد احتمالی این حزب و همچنین کاهش جایگاه اتحاد نیروهای اصلاح طلب تاجیکستان بخشی از هدف چنین اقداماتی قلمداد شده است.

در بیانیه از نهاد و مسئولان دولت درخواست شد که فشار بر نیروهای سیاسی و بخصوص به اعضا و طرفداران این حزب خاتمه دهند و شرایط مناسبی را برای شرکت همه نیروهای داوطلب در انتخابات به‌منظور برگزاری انتخاباتی کاملا شفاف و منصفانه فراهم کنند.

انتشار این بیانیه درحالی است که حزب نهضت اسلامی تاجیکستان برگزاری نشستی با حضور نمایندگان اتحاد نیروهای اصلاح طلب را برنامه ائتلاف احزاب سیاسی و سازمان‌های اجتماعی برای انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرده است.

برنامه اتحاد نیروهای ائتلاف سیاسی بر پایه رایزنی‌های حزب نهضت اسلامی و حزب سوسیال دموکراتیک تاجیکستان تهیه شده و در آن تغییر کامل نظام قانون اساسی در کشور مطرح شده‌ است.

در این طرح مشترک پیشنهاد شده است، مهلت ریاست جمهوری برای یک فرد را از 2 دوره هفت‌ساله به 2 دوره چهارساله کاهش یافته و همزمان صلاحیت‌های اداره دولت میان رئیس جمهور، نخست‌وزیر و پارلمان تجزیه شود.

انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان احتمالا در اواسط پاییز (ماه نوامبر) برگزار می‌شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها