امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 4
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38670
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس در تلاش است تا «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا را به حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس در تلاش است تا «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا را به حمله فوری به سوریه متقاعد کند.

منابع دولتی انگلیس به «ساندی‌تایمز» گفته‌اند سران کشورهای غربی برای انجام حمله‌ به سوریه در حال رایزنی هستند و احتمال دارد در هفته جاری در این مورد تصمیم‌گیری کنند.

کامرون و اوباما قرار است روز دوشنبه با یکدیگر گفت‌وگو کنند. این دو روز شنبه نیز گفت‌وگوهایی را با موضوع سوریه انجام دادند.

ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک آمریکا هم روز دوشنبه در اردن با همتای انگلیسی‌اش ژنرال «نیک هاوتون» دیدار می‌کند. در این دیدار در مورد گزینه‌های ممکن برای حمله احتمالی به سوریه بحث خواهد شد.

یک منبع دولتی انگلیسی که خواسته نامش فاش نشود، می‌گوید این حمله در صورت وقوع بسیار هدفمند بوده و به کمک ناوهای مستقر در آب‌های مدیترانه انجام می‌گیرد. این منبع می‌گوید انگلیس تلاش می‌کند تا آمریکا را متقاعد کند که این حمله نهایتا در 10 روز آینده به عنوان اقدامی «پیشگیرانه» و برای جلوگیری از «حملات شیمیایی آتی»، انجام شود.

روزنامه «دیلی‌تلگراف» هم گزارش داده است که نیروی دریایی ارتش انگلیس در حالت آماده‌باش قرار گرفته تا زمان حمله به رهبری آمریکا فرا برسد. انگلیس احتمالا در این حمله از زیردریایی‌های «ترافالگار» و «استوت» که قابلیت حمل موشک‌های کروز را دارند، استفاده خواهد کرد.

منابع نظامی انگلیس هم می‌گویند ناوگان سلطنتی در چند ماه اخیر دستکم یکی از زیردریایی‌های خود را در مدیترانه مستقر کرده تا در صورت لزوم از آن برای حمله به سوریه بهره بگیرد.

آمریکا، انگلیس و دیگر کشورهای غربی مدعی‌اند که به احتمال فراوان دولت سوریه عامل حمله‌ شیمیایی به «غوطه» شرقی بوده است. این کشورها تا پیش از آنکه دولت سوریه اجازه بازرسی از این مناطق را صادر کند، مدام از لزوم دسترسی کارشناسان سازمان ملل به این منطقه سخن می‌گفتند. دولت سوریه روز گذشته اجازه بازرسی از این مناطق را صادر کرد و حالا انگلیس می‌گوید بازرسی‌ها اکنون بی‌فایده است چراکه ممکن است مستندات از بین رفته باشند.

این در حالی است که گفته می‌شود روسیه مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد موشک‌های حامل مواد شیمیایی از مناطق تحت کنترل مخالفان به غوطه شلیک شده است.

یک سخنگوی نخست‌وزیری انگلیس به ساندی تایمز گفته است که وضعیت اکنون از «آیا باید پاسخ دهیم» به «چطور باید پاسخ دهیم» تبدیل شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار