امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38683
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «طبیعت و زبان» اثری از نوام چامسکی با ترجمه محمد فرخی یکتا از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «طبیعت و زبان» اثری از نوام چامسکی با ترجمه محمد فرخی یکتا از دریچه انتشارات روزبهان در 1100 نسخه روانه بازار نشر شد.
این کتاب شامل سه سخنرانی درباره زبان‌شناسی و همچنین اندیشه سیاسی و دیدگاه‌های وی درباره جریانات دنیای معاصر نظیر مخاطرات دموکراسی، سکولاریسم و رسانه‌های غربی است.

کتاب «طبیعت و زبان» از آثار متاخر نوآم چامسکی است که سال 2002 منتشر شد و سه سخنرانی وی که در سال 1999 در ایتالیا ایراد شدند را در بر می‌گیرد. فصل نخست این کتاب مقدمه ویراستاران آن است که مروری از مفاهیم بنیادی نظریه زبانی را ارایه می‌کند.

نوآم چامسکی زبان‌شناس، فیلسوف آنارشیست و نظریه‌پرداز آمریکایی است. از او به عنوان پدر زبان‌شناسی مدرن یاد می‌شود. نظریه معروف وی دستور زایشی-گشتاری است که در دهه 60 میلادی انقلابی در زبان‌شناسی معاصر ایجاد کرد. تا پیش از نظریات وی از ماهیت زبان و چگونگی یادگیری زبان توسط انسان درک درستی وجود نداشت.
مقالات و کتاب‌های نوام چامسکی آغازگر پژوهش‌های نوینی در عرصه روانشناسی زبان گردید. همچنین وی مقالات متعددی در نقد سیاست‌های خارجی دولت ایالات متحده آمریکا دارد. وی استاد بازنشسته دپارتمان فلسفه و زبان‌شناسی موسسه تکنولوژی ماساچوست آمریکا است.

به گزارش فارس‌، کتاب «طبیعت و زبان» در 316 صفحه با قیمت 11900تومان با 1100 نسخه روانه بازار نشر شده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره‌های 66966797-021 تماس بگیرند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها