امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38698
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 147
کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ...

کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: جامعه دانشگاه انتظار دارد که مجلس با همان قاطعیت و عقلانیتی که 18 وزیر قبلی را مورد بررسی قرار داد سه وزیر باقیمانده را نیز مورد ارزیابی قرار دهد و تحت تاثیر فشارها و جوسازی‌ها قرار نگیرد.

رئیس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران با بالا دانستن حساسیت وزارت علوم در جمهوری اسلامی، اظهار داشت: برای هر کشوری نظام آموزش عالی، مقدم بر هر نوع برنامه‌ریزی است چرا که اول تخصص بعد برنامه‌ریزی و توسعه نیاز است که این حساسیت در کشور ما نیز وجود دارد.

وی افزود: نظام ما بر اساس اعتقادات و باورهای دینی بنا شده است و حال افرادی که برای وزارت علوم معرفی می‌شوند باید در چارچوب و ضوابط تعریف شده نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرند و قطعا افرادی که در هر مقطعی دچار لغزش و لرزش شدند و مغایر با جریان نظام حرکت کردند مردود ملت خواهند بود.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران با تاکید بر این موضوع که ملاک حال فعلی افراد است، تصریح کرد: کسانی که در فتنه 88 شرکت داشتند و حال از محضر مقام معظم رهبری و ملت عذرخواهی کنند شرایط متفاوتی خواهند داشت. البته در این مرحله مجلس باید به تکلیف خود عمل کند که همان عدم رای اعتماد به افرادی است که در فتنه 88 شرکت داشتند.

یزدان‌پناه در ادامه سخنان خود اظهار داشت: وزیر علوم معرفی شده به مجلس باید تمام شاخص‌های مد نظر جامعه دانشگاهی که تبعیت از ولایت فقیه، برائت از فتنه 88 و تخصص همراه با تعهد است را داشته باشد و مجلس نیز در بررسی این شاخص‌ها باید دقت بالایی داشته باشد.

«مجلس در بررسی صلاحیت وزیر علوم نباید تعارف داشته باشد و اسیر جوسازی‌ها شود. چرا که در مقطع کنونی عده‌ای عنوان می‌کنند که دولت در حال حاضر ناقص است و باید هر چه سریع‌تر تکمیل شود و دانشگاه‌ها از بلاتکلیفی دربیایند».

یزدان‌پناه پیرامون گزینه احتمالی وزارت علوم گفت: مسلم آن است که در عملکرد توفیقی ابهامات عدیده‌ای وجود دارد، خصوصا آن سخنرانی که وی در جمع تحصن‌کنندگان در 26 خردادماه 88 در دانشگاه تهران داشت که نشان می‌دهد وی در مواضع خود مصر است که قطعا این شرایط فضای دانشگاه‌ها را به دوران سیاست‌زده اصلاحات باز می‌گرداند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان تهران خاطرنشان کرد: جعفر توفیقی با این تفکرات و ویژگی‌ها برای جامعه دانشگاهی شناخته شده است و اگر نمایندگان با وجود عدم عذرخواهی توفیقی به وی رای اعتماد دهند قطعا به ملت و شهدا جفا کرده‌اند و باید پاسخ این عمل خود را بدهند.

یزدان‌پناه در پایان سخنان خود، تصریح کرد: با توجه به شناسنامه‌ای که توفیقی در فتنه 88 از خود به جای گذاشته است صلاحیت تصدی وزارت علوم را نخواهد داشت و به هیچ وجه نمی‌تواند در این شرایط محقق کننده اهداف نظام آموزش عالی، حاکم کردن جو آرام بر دانشگاه‌ها و حرکت‌دهنده دانشگاه‌ها به سمت پیشرفت علمی باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار