امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38706
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 94
حسین افخمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در حوزه خبرنگاری این محدودیت وجود دارد که چنانچه تشکل‌های صنفی تقویت نشود، عملاً حرفه ...

حسین افخمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در حوزه خبرنگاری این محدودیت وجود دارد که چنانچه تشکل‌های صنفی تقویت نشود، عملاً حرفه روزنامه‌نگاری به یک حرفه محافظه‌کارانه تبدیل می‌شود.

این مدرس علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی افزود: در بسیاری از موارد در رسانه‌‌ها مشاهده می‌شود که یک آگهی تبلیغاتی تبدیل به خبر شده است.

وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته یک مورد شکایت مطرح نشده است در باب اینکه شخصی در صدد بوده است خبرنگاری را تطمیع کند تا در برابر آن خبری پوشش و انعکاس داده نشود.

این کارشناس علوم ارتباطات بیان داشت: در گذشته موارد فراوانی در رسانه‌ها اعم از مکتوب و مجازی مشاهده شده است که اخبار با جهت‌گیری خاصی انعکاس داده شده‌ است.

افخمی یادآور شد: طبق قوانین جاریه وزارت ارشاد موظف است که رسانه‌ها را رصد کند و اینگونه موارد را پیدا و به تعبیری مچ‌گیری و کسانی را در پوشش این گونه اخبار دخیل هستند را جریمه کند.

مدیر گروه سابق ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی بیان داشت: آگهی‌های تبلیغاتی در رسانه‌‌ها جایگاه خاص خود را دارند و بخشی از صفحه روزنامه‌ها و سایت‌های خبری به آگهی‌های تبلیغاتی اختصاص داده می‌شود با این وجود دیگر لزومی ندارد که آگهی‌های تبلیغاتی در دل اخبار و گزارش‌ها گنجانده شود.

این کارشناس علوم ارتباطات بیان داشت: بدون شک وجود تشکل‌های صنفی در عرصه رسانه به میزان قابل توجهی می‌تواند از بروز چنین مسئله‌ای جلوگیری کند.

افخمی خاطرنشان کرد: عدم امنیت شغلی، پرداخت حداقل دستمزد به خصوص در میان خبرنگاران جوان، طی 20 سال گذشته برخی از خبرنگاران را به این سمت کشانده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها