امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38715
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 71
یک منبع ویژه و آگاه سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق به نقل از منابع مسئول ارشد سوری تماس صورت گرفته ...

یک منبع ویژه و آگاه سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق به نقل از منابع مسئول ارشد سوری تماس صورت گرفته از سوی «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا با «ولید المعلم»، همتای سوری خود در روز پنج‌شنبه گذشته برابر با بیست و دوم ماه جاری میلادی را تایید کرد.

این منبع ویژه در ادامه سخنان خود افزود: در این تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با ولید المعلم درباره تسهیل ماموریت گروه تحقیق بین المللی درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی گفت‌وگو کرد.

منبع مذکور همچنین تاکید کرد که در این تماس کری با المعلم درباره دست یافتن به یک راه حل سیاسی درباره بحران سوریه بحث و تبادل نظر کرد و وزیر خارجه آمریکا در این خصوص به المعلم اطمینان داد که دخالت نظامی از سوی آمریکا در سوریه انجام نخواهد شد.

این منبع در ادامه گفت که وزیر خارجه سوریه در این گفت‌وگوی تلفنی در پاسخ به این اطمینان خاطر دادن‌ها درباره نشست فرماندهان ارشد ده کشور سوال کرد که قرار است، ظرف روزهای آینده در اردن برگزار شود.

کری در این ارتباط به المعلم پاسخ داد که در این نشست ممکن است، درباره حملات موشکی و هوایی به سوریه توافق نظرهایی صورت گیرد که وزیر خارجه سوریه نیز به همتای آمریکایی خود در این خصوص اطمینان خاطر داد، سوریه در قبال این اقدامات دست بسته نخواهد بود.

این منبع آگاه در ادامه گفت: سوریه تاکنون با گروه تحقیق بین المللی به صورت مثبت تعامل داشته و تعامل مثبت آن در آینده نیز ادامه خواهد یافت، همان طور که به کمیته تحقیق اجازه ورود به منطقه‌ای را داد که این اعتقاد داشت در آنجا از گازهای سمی استفاده شده است.

این منبع ادامه داد: در بیست و ششم ماه جاری نظام سوریه ورود ناظران بین المللی به منطقه مورد حمله سلاح‌های شیمیایی در ریف دمشق را خواهد داد.

وی تاکید کرد که ارتش سوریه هیچ‌گاه نه در منطقه «غوطه دمشق» و نه در مناطق دیگر از سلاح شیمیایی استفاده نکرده و تمام اخبار منتشره در خصوص استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی در چارچوب جنگ روانی و تحت الشعاع قرار دادن موفقیت‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه قابل ملاحظه است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها