امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38731
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری مجموعه تلویزیونی «داوران» روز گذشته با حضور احمد امینی(کارگردان)، مسعود رایگان(بازیگر)، منوچهر ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری مجموعه تلویزیونی «داوران» روز گذشته با حضور احمد امینی(کارگردان)، مسعود رایگان(بازیگر)، منوچهر شاهسواری(تهیه‌کننده)، ایوب آقاخانی(بازیگر) و نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد.

بنا بر این گزارش، امینی در این نشست تاکید کرد که سریال داوران ربطی به سریال جستجوگران ندارد و تنها وجه اشتراکش حضور رایگان به عنوان بازیگر و شاهسواری به عنوان تهیه کننده است.

وی ادامه داد: سال 88 بود که جمال امید طرح این سریال را به من ارائه کرد البته در آن مقطع سیمافیلم مجوز ساخت سریال نداشت و ما تصمیم گرفتیم داوران را در قالب تله‌فیلم‌های به هم پیوسته بسازیم و داستان نیز درباره یک خانواده متشکل از هفت خواهر و برادر بود که همگی حقوق خوانده‌اند ولی در نهایت به طرح فعلی رسیدیم که سه برادر و یک خواهر و یک برادرزاده بودند و تولید این سریال 3 سال به طول انجامید. در حقیقت هدفمان این بود که در سریال داوران یک خانواده آرمانی را به تصویر بکشیم.

وی با بیان اینکه در سریال داوران خبری از جنگ و دعوا و نزاع سر ارث و میراث نیست، تصریح کرد: شخصیت‌های این سریال عاشق هم هستند و در سختی‌ها دست هم را می‌گیرند و به کمک هم می‌شتابند.

به گزارش فارس، شهسواری تهیه‌کننده سریال داوران نیز در این مراسم توضیح داد: زمانی که قرار بود این سریال را بسازیم، تلویزیون پول نداشت و ما نتوانستیم خیلی وارد فضای قصه شویم. ابتدا فیلمنامه ما 10 قسمت بود ولی بعد تبدیل به 20 تله فیلم یا 40 قسمت سریال تبدیل شد. با این اتفاق ما نتوانستیم طرح‌ها و قصه‌هایی که برای داوران در نظر گرفته بودیم، اجرایی کنیم.

همچنین رایگان بازیگر اصلی مجموعه داوران نیز در این نشست عنوان داشت: دو سریال جستجوگران و داوران که من در هر دوی آنها حضور داشتم، هیچ ارتباطی با هم ندارند چون شخصیت من در جستجوگران مدعی بود ولی در داوران نقش یک وکیل را دارم.

وی با بیان اینکه به نظرم با توجه به بازخوردهایی که از مردم می‌بینیم، این سریال توانسته نظر مخاطب را تامین کند و معتقدم داوران نسبت به سریال‌هایی که با بودجه‌های کلان ساخته می‌شوند، یک سر و گردن بالاتر است، اظهارداشت: ابتدا قرار بود این سریال در 40 قسمت ساخته شود و متاسفم که تعداد قسمت‌های آن کم شد چون تلویزیون به ما گفت که پول نداریم و ادامه آن را نسازید. مگر ساخت سریال، خم رنگرزی است که یکباره نصفه و نیمه آن را رها کنیم. 

رایگان در این نشست تاکید کرد: داوران بیش از حد به شعور مخاطب احترام می‌گذارد و در ساخت آن دقت فراوانی شده است. کارگردان این سریال هر روز دکوپاژ را به بازیگر تحویل می‌داد.

همچنین در بخش دیگر نشست سریال داوران، آقاخانی در سخنانی گفت: هیچ وقت تلویزیون برایم مهم نبوده و نیست و اگر در سریال داوران حضور پیدا کرده‌ام فقط به خاطر اهمیتی است که آدم‌های این کار برایم داشته‌اند. من دانش آموخته تئاتر هست و همواره تلاش می‌کنم وزانت حرفه‌ای خود را حفظ کنم. من بدون اینکه حتی یک خط از فیلمنامه این سریال را بخوانم در آن حضور پیدا کردم چون آدمها برایم اهمیت بالاتری دارند.

وی ادامه داد: وقتی سریال دلیران تنگستان از تلویزیون پخش می‌شد، آن را تماشا نمی‌کردیم، بلکه می‌خوردیم و اگر امروز هم 10 دقیقه از آن را ببینید، متوجه می‌شوید که مخاطب آرام آرام توقعاتش تغییر پیدا کرده است. در حال حاضر از مخاطب غافل شده‌ایم و تلویزیون نیز به ارائه برنامه‌های فست‌فودی بسنده کرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها