امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38737
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «احمد بن حلی» در مصاحبه با روزنامه الشرق الأوسط گفت که اتحادیه عرب خواهان اعزام تیم بازرسان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «احمد بن حلی» در مصاحبه با روزنامه الشرق الأوسط گفت که اتحادیه عرب خواهان اعزام تیم بازرسان برای اجرای تحقیقات در الغوطه و اجرای تحقیقات درباره آن است.

وی اشاره کرد که ما با نگرانی عکس‌العمل‌ها را که چه بسا منطقه را وارد سناریو خطرناک خواهد کرد، دنبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این سناریو همان چیزی خواهد بود که در لیبی اتفاق افتاد، اظهار داشت: نه؛ ولی همگان پیامدهای حمله و واکنش‌ها را می‌دانند بنابر این ضروری است که موضع عربی و برادران ما در سوریه راه‌حل[سیاسی] باشد و پیامدهای این فاجعه را متوقف و بر حل‌وفصل بحران به عنوان راه‌حل مناسب حفظ سوریه، وحدت و تمامیت ارضی آن تمرکز کنند.

بن حلی درباره مخالفت دولت سوریه با سازش سیاسی در طول بیش از 2 سال نیز اظهار داشت: آنچه در الغوطه شرقی رخ داد، منحنی خطرناکی در مسیر حوادث به شمار می‌آید و باید همه درک کنند که ما در مقابل لحظه سرنوشت‌سازی برای حفاظت از ملت سوریه قرار داریم و اگر برای توقف حملات خطرناک و استفاده از سلاح‌های ممنوعه شتاب نکنیم وضعیت واقعا خطرناکی خواهد بود.

بن حلی در خصوص موضع روسیه درباره اینکه معارضین از سلاح‌های ممنوعه استفاده کرده‌اند نه نظام سوریه، گفت: ما منتظر نتایج تحقیقات تیم بین‌المللی هستیم و تمایل داریم که کاملا حرفه‌ای و بی‌طرفانه تحقیقات را انجام دهد همچنانکه دبیرکل اتحادیه عرب نیز با «بان کی‌مون» تماس دائمی دارد و به رئیس شورای امنیت و دبیرکل در این باره نامه‌هایی ارسال کرده و نباید پیشداوری کنیم و باید منتظر باشیم تا مشخص شود چه کسی مرتکب این جنایت وحشتناک شده است.

قرار است اتحادیه عرب صبح روز سه‌شنبه نشستی را در سطح نمایندگان به منظور بررسی تحولات خطرناک و جنایتی که در الغوطه شرقی به وقوع پیوسته و در نتیجه استفاده از سلاح شیمیایی صدها نفر از افراد بی‌گناه قربانی شده‌اند، برگزار کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها