امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38758
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 82
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود دهقانی مدیرمسئول هفته‌نامه «پرتو سخن» در واکنش به انتشار گزارش کمیته ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود دهقانی مدیرمسئول هفته‌نامه «پرتو سخن» در واکنش به انتشار گزارش کمیته تحقیق مجلس شورای اسلامی درباره حادثه 22 بهمن 1391 قم، جوابیه‌ای در این زمینه ارائه کرد.

متن کامل این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار گرفت، به شرح ذیل است:

حادثه قم محکوم است ولی ارتباطی با پرتو ندارد

از آنجا که در گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم، از هفته‌نامه «پرتو» نام برده شده و این گزارش در خبرگزاری ها نیز انتشار یافته، به اطلاع عموم می رساند که از نقطه‌نظر هفته‌نامه پرتو، حادثه مزبور غیر قابل قبول بوده و محکوم است ولی ارتباطی با این نشریه ندارد و ای کاش در خلال 2000 ساعت نفر کار تحقیقی و جلسات مستمر اعضای محترم کمیته تحقیق مجلس با نهادها، شخصیت‌ها و افراد ذیربط، که در گزارش مزبور مورد اشاره قرار گرفته، جلسه‌ای هم با مسئولان پرتو برگزار می‌شد تا برخی از کسانی که اساساً هیچ‌گونه عضویتی در پرتو نداشته و ندارند (مانند آنچه در بند 10 آمده است)، به عنوان افراد پرتو مطرح نمی‌شدند و اعتبار گزارش مجلس محترم مخدوش نمی‌گردید ولی دریغ از حتی یک تماس تلفنی! و اگر در مورد یکی از اعضای پرتو، نکته‌ای مطرح شده، امری شخصی بوده که طبعاً وی پاسخ داده و خواهد داد ولی به هر حال به این هفته‌نامه ارتباطی ندارد.

سزاوار بود دوستان کمیته تحقیق عنایت می‌کردند که با آن قضاوت غیردقیق در مورد هفته‌نامه‌ای که به عنوان مدافع ارزش‌های اسلام و انقلاب شناخته می‌شود، چه افراد، ‌روزنامه‌ها و گروه‌هایی در داخل و خارج خوشحال و کدامیک متأسف شدند.

در پایان توفیق روزافزون نمایندگان محترم مجلس در خدمت به انقلاب اسلامی، منویات رهبر معظم انقلاب، خون شهدا و مردم عزیز را مسئلت داریم».

گفتنی است؛ گزارش کمیته تحقیق کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص حادثه ۲۲ بهمن قم در تاریخ 15 مردادماه 92 توسط سیدحسین نقوی سخنگوی کمیسیون مذکور در صحن علنی مجلس قرائت شد.
 
در گزارش مذکور در بخش تجزیه و تحلیل غائله با اشاره به اقدامات حلقه پرتو آمده بود: روز قبل از راهپیمایی 22 بهمن 1391 یکی از افراد حلقه پرتو، شخصی با هویت معلوم احضار می‌نماید و از ایشان می‌خواهد نیروهای خود را برای نقش‌آفرینی در شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) فراخواند و همچنین خطاط و امکانات لازم را برای شب 21/11/91 در محل دفتر هفته‌نامه پرتو آماده نماید.(مستندات آن در پرونده قضایی وی موجود است) متون و شعارهای مد نظر توسط افرادی از حلقه پرتو ارائه شده و توسط خطاط مورد نظر به صورت دست‌نوشته آماده و تحویل وی می‌شود که برابر اعترافات نامبرده، به ایشان مأموریت داده می شود می‌دهد که شما به عنوان فرمانده میدان مسئولیت دارید نیروهای خود را جمع‌آوری کرده و با در دست گرفتن دست‌نوشته‌ها در محل سخنرانی دکتر لاریجانی اعتراض خود را به ایشان نشان دهید.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است: حضور یکی از طلاب فعال حلقه پرتو در صف اول اعتراضات به عنوان عامل تحریک. (اسناد و فیلم آن موجود است).

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بدون هیچ دخل و تصرفی در گزارش قرائت شده، تنها بر اساس وظیفه حرفه‌ای ‌خود در انعکاس اخبار جلسه علنی مجلس اقدام به انتشار آن کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها