امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3876
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌محمد مختاریان در نشست خبری که امروز درباره یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌محمد مختاریان در نشست خبری که امروز درباره یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته برگزار شد اظهار داشت: این نمایشگاه از 16 اردیبهشت با مشارکت تولید‌کنندگان داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی گل و گیاه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه از ساعت 10 صبح تا 21 طی 5 روز دایر است و در روز آخر نیز گل‌ها و گیاهان این نمایشگاه با قیمت مناسب توزیع می‌شود.

مختاریان بیان داشت: در سال گذشته بیش از دو میلیون نفر از نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه بازدید کردند و امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از این تعداد از نمایشگاه بازدید شود.

مدیرعامل پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود طی 5 سال آینده سرانه فضای سبز شهر تهران برای هر نفر به 25 متر افزایش یابد.

مختاریان خاطر نشان کرد: بعضی از شهروندان به دلیل مشغله کاری نتواند از این نمایشگاه بازدید کند بنابر این نمونه‌ای از این گونه گیاهان و گل‌ها در سطح خیابان‌های شهر به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 10 هزار تولید‌کننده داخلی گل و گیاه در سطح کشور فعال می‌کنند، گفت: متأسفانه علی‌رغم تولید‌کنندگان بسیار گل و گیاه سهم ناچیزی در صادرات داریم.

مدیرعامل پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خاطر نشان کرد: در سال گذشته حدود 35 میلیون دلار صادرات گل و گیاه داشته‌ایم که هم اکنون به 60 میلیون دلار رسیده است.

مختاریان خاطر نشان کرد: بیش از 200 تولید‌کننده داخلی و 30 کشور خارجی در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه شرکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دو هزار و 60 پارک محله‌ای، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در تهران وجود دارد گفت: در روز طبیعت نیز پارک هزار متری تلو به بهره‌برداری رسید.

مختاریان خاطر نشان کرد: نخستین پارک مینیاتوری که 12 اثر جهانی درج شده در فهرست یونسکو در این پارک به نمایش گذاشته می‌شود که طی یک ماه گذشته به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ایران گفت: بزرگترین آبشار مصنوعی کشور در برج میلاد در هفته جاری افتتاح می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به تسهیل در ارائه گل و گیاه در حال برنامه‌ریزی هستیم که در چند نقطه از شهر تهران نیز همزمان نمایشگاه گل و گیاه راه‌اندازی شود.

وی به پروژه‌های ساخت چهار بوستان فرامنطقه‌ای اشاره کرد و گفت: بوستان‌های بهشت، دانش، ایمان و آفرینش از بزرگترین  پروژه‌ها است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها