امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38762
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 111
غلامعلی عکاشه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: سی‌تی‌اس یا تنگی کانال مچ دست همان تحلیل تدریجی عضلات دست، مورمور شدن و از بین ...

غلامعلی عکاشه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: سی‌تی‌اس یا تنگی کانال مچ دست همان تحلیل تدریجی عضلات دست، مورمور شدن و از بین رفتن قدرت انگشتان دست به خصوص انگشت شست و سبابه است که به دلیل سندرومی که مچ دست را دچار تنگی می‌کند پدیدار می‌شود.

دبیر انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: این سندروم باعث فشار بر روی عصبی شده که به انگشتان قدرت می‌بخشد بنابراین به ضعف عضلانی - حرکتی انگشتان می‌انجامد.

عضو هیئت مدیره جامعه جراحان افزود: با تجربه من 98 درصد سی‌تی‌اس مربوط به زنان است که از این تعداد 95 درصد بعد از زایمان اول است.

متخصص و جراح استخوان افزود: دلیل این بیماری ناشناخته است اما به احتمال زیاد هورمون‌های موجود در دوران پریودهای ماهانه و تأثیر آن بر روی برخی عوامل، باعث این رویداد می‌شود.

عکاشه، مور مور شدن، درد، بی‌حسی و اختلال در نگهداری بعضی از اجسام را به دلیل نداشتن قدرت و حس در انگشتان دست از علائم این بیماری دانست و افزود: درمان این بیماری فقط جراحی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها