امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38769
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اخوان گفت: اعزام‌های مرحله اول عتبات عالیات طبق برنامه مشخص شده از 29 مرداد شروع شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اخوان گفت: اعزام‌های مرحله اول عتبات عالیات طبق برنامه مشخص شده از 29 مرداد شروع شده است و تا 15 مهر ادامه خواهد داشت. اولویت اعزام در این مرحله برای کسانی است که در تیرماه سال جاری برای اعزام ثبت‌نام کرده اند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های جدید ایجاد شده در اعزام زائران عتبات عالیات اظهار داشت: تمام کسانی که در تاریخ مورد نظر ثبت‌نام کرده‌اند اعزام خواهند شد و علاوه بر این سازمان بر اساس ظرفیت‌های خالی موجود در اعزام این مرحله امکان اعزام زائران بدون پیش ثبت‌نام را دارد.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: بر این اساس کسانی که تمایل دارند در مرحله اول یعنی از 29 مرداد ماه تا 15 مهر ماه اعزام شوند می‌توانند بدون پیش ثبت‌نام با مراجعه دفاتر خدمات زیارتی تحت نظارت سازمان اقدام به نام نویسی و اعزام کنند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: در این مرحله هیچ تغییری در قیمت‌ پکیج‌های زیارتی نداشتیم و نواسانات ارز در بازار آزاد تأثیر در کاهش یا افزایش قیمت‌ها ندارد چرا که هزینه‌های اخذ شده از زائران بر اساس دلار مبادلاتی صورت می‌گیرد و سازمان و شرکت شمسا ارز خود را از بانک‌ها تهیه می‌کنند.

اخوان ادامه داد: با توجه به توافقات جدیدی که با مسئولین دولت عراق داشته‌ایم انتظار می‌رود که دیگر شاهد حوادث ناگواری برای زائران ایرانی نباشیم بنابراین در اعزام زائرا‌نی که تمایل دارند به کاظمین و سامرا بروند هیچ مشکلی وجود ندارد و همه کاروان به این دو شهر عراق نیز مشرف می‌شوند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با برنامه ریز‌های انجام شده تمامی پروازهای ایران به عراق از 19 استان به دو شهر نجف و بغداد در حال انجام است و ما هیچ مشکلی در خصوص اعزام زائران به صورت هوایی به عراق نداریم. همچنین وضعیت اسکان زائران در عراق بعد از نظارت و بررسی 15 روزه در مرداد ماه خوب ارزیابی شده است و بسیاری از هتل‌ها با استاندارد‌های بین المللی پذیرای زائران ایرانی عتبات عالیات می‌باشند.

اخوان در خصوص ثبت‌نام مرحله دوم اعزام دوره جدید گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده پیش ثبت‌نام مرحله دوم از اواسط شهریورماه آغاز خواهد شد که تاریخ دقیق آن تا چند روز آینده مشخص خواهد شد. در این پیش ثبت‌نام همه متقاضیانی که تمایل دارند از تاریخ 16 مهر به بعد اعزام شوند می‌توانند نام نویسی کنند که بر اساس اولویت‌ها تعیین شده اعزام آنها در مرحله دوم مشخص شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار