امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38782
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، طالبان تأکید کرد که سفر امروز حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان به پاکستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، طالبان تأکید کرد که سفر امروز حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان به پاکستان را به‌دقت رصد می‌کند.

کرزی قرار است امروز برای گفت‌وگو درباره روند مذاکره با طالبان، آزادی زندانیان این گروه از زندان‌های پاکستان و نیز تغییر محل دفتر سیاسی طالبان در قطر وارد اسلام‌آباد شده و با مقامات این کشور گفت‌وگو کند.

یکی از اعضای ارشد طالبان در گفت‌وگو با روزنامه «تریبون» پاکستان گفت: این گروه قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، در انتظار نتیجه سفر کرزی به پاکستان می‌ماند.

با این حال، وی تصریح کرد که طالبان از هر تصمیمی که بدون در نظر گرفتن این گروه اتخاذ شده باشد حمایت نمی‌کند چون چنین تلاش‌هایی نتیجه‌ای درپی نخواهد داشت.

چند ماه پیش، مقامات افغانستان، پاکستان و انگلیس با برگزاری نشست 3 جانبه‌ای در لندن، درمورد یک نقشه راه 3 ماهه برای روند صلح توافق کردند اما به گفته این مقام طالبان، این طرح اجرایی نشد چون یک تصمیم یک‌جانبه و بدون حضور شبه‌نظامیان بود.

این عضو طالبان که نخواست نامش فاش شود، افزود: رهبران طالبان نشست لندن را تلاشی برای آغاز یک روند موازی برای تضعیف روند صلح قطر می‌دانستند.

وی خاطرنشان کرد که طالبان مهم‌ترین سهامدار در مذاکرات است و نمی‌توان به راحتی آن را کنار گذاشت.

این مقام طالبان، درباره احتمال تغییر محل دفتر سیاسی طالبان از قطر به کشور دیگری مثل ترکیه یا عربستان نیز گفت: موضوع پرچم و تابلوی «امارت اسلامی» هنوز حل نشده و این در حالی است که هم اکنون موضوع جدید تغییر محل دفتر طالبان مطرح شده است.

چند روز پس از بازگشایی دفتر سیاسی طالبان در قطر در ماه ژوئن سال جاری میلادی، کرزی به برافراشته شدن پرچم «امارت اسلامی افغانستان» در این دفتر اعتراض کرد که این موضوع موجب تعلیق مذاکرات صلح از سوی طالبان و بسته شدن این دفتر شد.

موضوع تغییر محل دفتر طالبان نیز از جمله محورهای سفر امروز کرزی به پاکستان خواهد بود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها