امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38792
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 97
«حبیب مهکام» قاری قرآن و داور مسابقات قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

«حبیب مهکام» قاری قرآن و داور مسابقات قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت اتحاد نهادها و مؤسسات قرآنی گفت: اتحاد و وحدت در دین اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد بنابراین اتحاد بین مؤسسات قرآنی نه تنها باعث وحدت بیشتر جامعه قرآنی بلکه سبب گسترش و نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه اتحاد بین مؤسسات قرآنی به معنای دوری از غرور در بین فعالان قرآنی است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر مؤسسات و نهادهای قرآنی هر کدام با روش‌ها و راهکارهای متفاوتی سعی در نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه داشتند اما به دلیل اینکه بسیاری از این نهادها با انجام فعالیت‌های مشابه درصدد ترویج قرآن در جامعه بودند، نتوانستیم نتیجه قابل قبولی در این عرصه داشته باشیم به طوری که حتی گاهی اوقات شاهد موازی‎کاری برخی نهادها و مؤسسات قرآنی هستیم.

نهادهای قرآنی فعالیت سایر دستگاه‌ها را قبول ندارند

وی با بیان اینکه بسیاری از نهادها به دلایل گوناگون فعالیت دیگر دستگاه‌ها را قبول ندارند، اظهار داشت: طرح ادغام مؤسسات و فعالیت‌های قرآنی همدلی بیشتر فعالان این عرصه و همچنین از بین رفتن رفتارهای ناپسند را در پی دارد، البته در مواردی نیز ممکن است برخی افراد خود را نسبت به دیگری برتر بدانند که این امر تهدیدی در ادغام مؤسسات قرآنی تلقی می‌شود.

این پیشکسوت جامعه قرآنی از مسئولان قرآنی کشور خواست با توجه به اتحاد رویه در فعالیت‌های قرآنی و دوری از غرور و خودپسندی گامی هدفمند به سوی نهادینه کردن فرهنگ و سبک زندگی قرآنی بردارند تا در آینده نزدیک شاهد به بار نشستن امور قرآنی فاخر در جامعه باشیم.

انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار