امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38793
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 101
«سید جمال ساداتیان» تهیه‌کننده در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه شب گذشته فیلمسازان و تصمیمات این جلسه گفت: ظرف دو سال گذشته با توجه به ...

«سید جمال ساداتیان» تهیه‌کننده در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه شب گذشته فیلمسازان و تصمیمات این جلسه گفت: ظرف دو سال گذشته با توجه به شرایطی که پیش آمد و فشارهای حوزه هنری بخش خصوصی که دغدغه ساخت آثار اجتماعی را دارد نتوانست فعالیت مستمر و مناسبی داشته باشد.

وی در ادامه گفت: سینمای بدنه تکلیفش مشخص است و این سینما برای سرگرمی و گیشه ساخته می‌شود، بخشی از سینمای ایران نیز توسط دولت حمایت می‌شود که تکلیف این فیلم ها نیز مشخص است تنها فیلم‌های اجتماعی که در جهت ارتقاء سطح کیفی سینما قدم برمی‌دارد و می‌تواند هشداردهنده باشد مورد هجمه قرار گرفت و نتوانست آن‌گونه که باید عمل کند و در جامعه مؤثر باشد.

ساداتیان در ادامه تاکید کرد: متاسفانه برخی از فشارها و تهدیدها بیشتر بهانه بود و بوی تسویه حساب می‌داد تا اینکه دغدغه فرهنگی باشد. با توجه به حضور دولت جدید و با توجه به  شعار تدبیر و امید فیلمسازان دور هم جمع شدیم تا ببینیم چقدر نشانه های تدبیر در حوزه هنر و سینما دیده می شود.

وی درادامه تاکید کرد: با توجه به استقرار دولت ما دور هم جمع شدیم تا ببینم رئیس سازمان سینمایی باید چه  معیارهایی داشته باشد تا  جلوی خودرایی ها و خودسری ها را در حوزه سینما بگیرد،زیرا متاسفانه بعضی از جریان ها نهادینه شده است و باید بتواند این نوع نگاه را مهار کند تا سینما قد و قواره جهانی داشته باشد و ارتقاء یابد.

ساداتیان درباره تصمیم گیری در حوزه سینما و شائبه فشار بر وزیر برای تعیین رئیس سازمان سینمایی گفت: ما مسئول تصمیم‌گیری نیستیم و تعیین رئیس سازمان در اختیارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است ما در شب گذشته  مطالبات خود را فرموله   و دسته بندی کردیم تا روز یکشنبه با حضور تعدادی از سینماگران ، اصحاب فرهنگ و هنر و اهالی رسانه  بتوانیم این را اعلام کنیم و موضع رسمی خود را در جلسه مطرح نماییم.

بنابراین گزارش، شب گذشته تعدادی از فیلمسازان دور هم جمع شدند و درباره مسایل سینما بحث و تبادل نظر کردند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها