امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38797
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، در حالی که بسیاری از رمان‌نویسان عربستانی سعی می‌کنند از ارائه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، در حالی که بسیاری از رمان‌نویسان عربستانی سعی می‌کنند از ارائه نوشته‌های خود بر اساس واقع دوری کنند و به خیال‌پردازی بسنده کنند، «ساره مطر» نویسنده سعودی است که به چنین کاری دست زده است.

در حالی که بسیاری از نویسندگان عربستانی از تشابه وقایع آثارشان با واقعیت‌ها دوری می‌کنند، «مطر» در رمان جدید خود با عنوان «من سنی تو شیعه» به شکل صریح از خاطرات روزمره خود در دوران تحصیلش در دانشگاه بحرین نوشته است.

«ساره مطر» در کتاب خود که توسط نشر «مدارک» منتشر شده و دارای زیر عنوان «خاطرات روزانه یک دانشجوی سعودی در دانشگاه بحرین» است خاطرات خود را از سال 2003 تا 2007 ارائه کرده است.

در این کتاب او از دوستان شیعه‌اش در بحرین و داستان دعواهایش با «محمد المسلمانی» رئیس سبزهای عربستان و داستان عاشقانه‌ای با یکی از دوستانش سخن می‌گوید.

وی البته می‌گوید داستان عاشقانه او تنها داستان خیالی رمان جدید اوست اما تلاش کرده نشان دهد که دوستی بین افراد دو مذهب شیعه و سنی ممکن است.

این نویسنده سعودی در کتاب خود از رابطه عاشقانه بین یک زن و مرد سنی و شیعه سخن می‌گوید و آن را شبیه یک خواب می‌داند که در واقعیت تجربه شده است به گونه‌ای که یاسر عربستانی که مردی پر از ناراحتی و ناامیدی بوده پس از آشنایی با زینب بحرینی با عشق و زندگی آشنا می‌شود.

«ساره مطر» در این رمان همچنین به ازدواج هانی پسر یکی از شیوخ شیعی بحرین با اسیل از اهل تسنن یاد می‌کند؛ ازدواجی که به علت مخالفت پدر سنی‌مذهب اسیل با مشکلات بسیاری روبرو بوده است.

البته مطر تنها به داستان‌های عاشقانه زندگی‌اش در بحرین اکتفا نکرده و از وصعیت اجتماعی و انسانی در جامعه سعودی غفلت نکرده است.

بنابر این گزارش، رمان «من سنی، تو شیعه» پس از دو کتاب مشهور «ساره مطر» با عنوان «قبیله‌ای به نام ساره» و «عشق ساخته زنان» منتشر می‌شود.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها