امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38803
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعزام یک هیئت عراقی برای ملاقات با «جلال طالبانی»، دردسر عمل زیبایی رئیس پارلمان، تکذیب خبر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعزام یک هیئت عراقی برای ملاقات با «جلال طالبانی»، دردسر عمل زیبایی رئیس پارلمان، تکذیب خبر تاسیس پایگاه نظامی آمریکا در عراق، مخالفت رئیس منطقه کردستان با به تاخیر انداختن انتخابات و سوزاندن پیکرهای 5 نظامی  از جدیدترین تحولات عراق است. 

«العلوی» در رأس هیئتی برای عیادت از رئیس جمهور عراق

«حسن العلوی» نماینده مستقل مجلس عراق خبر داد که اتحادیه‌های روزنامه‌نگاران و حقوق‌دانان عراق و چند نهاد مدنی دیگر رسما او را مأمور کرده‌اند که هیئتی برای عیادت از «جلال طالبانی» رئیس جمهوری عراق، تشکیل دهد.

او به روزنامه الحیات گفته که این نهادهای غیردولتی از او خواسته‌اند که شخصا با تشکیل دادن هیئتی برای اطلاع از وضعیت سلامتی جلال طالبانی به آلمان سفر کند.

او افزود که در نبود جلال طالبانی روند سیاسی کشور رو به مرگ رفت و هیچ‌کس نمی‌داند که طالبانی در چه وضعیتی به سر می‌برد.

الاعرجی: شایعه تأسیس پایگاه نظامی آمریکا در عراق بی اساس است

«قاسم الاعرجی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس عراق، اخبار منتشر شده درباره احتمال افتتاح یک پایگاه نظامی آمریکایی در عراق را بی‌اساس خواند.

او تأکید کرد که بیشتر توافقات میان دو کشور، فرهنگی و اقتصادی است و به حوزه صنعت و بازرگانی مربوط می‌شود.

پیش از این شایع شده بود که نوری مالکی در سفر خود به آمریکا که تا چند روز آینده آغاز خواهد شد از واشنگتن خواهد خواست که برای کمک به عراق در مبارزه با تروریسم پایگاهی نظامی در این کشور تأسیس کند.

بارزانی: با تعویق منطقه کردستان مخالفم

«مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان بر ضرورت اجرای انتخابات پارلمانی در این منطقه در موعد مقرر یعنی بیست و یکم سپتامبر تأکید کرد.

دفتر بارزانی در بیانیه‌ای رسمی در واکنش به شایعات مربوط به احتمال تعویق انتخابات تأکید کرد که بارزانی همه تمهیدات قانونی لازم برای اجرای انتخابات در موعد مقرر را فراهم کرده و در حکمی روز بیست و یکم سپتامبر را روز اجرای انتخابات تعیین کرده است.

در این بیانیه تأکید شده که تاکنون هیچ نهادی نه در مجلس و نه در کمیساریای مستقل به صورت رسمی انتخابات خواستار تعویق انتخابات نشده است.

افراد مسلح پیکرهای 5 افسر عراقی را در آتش سوزاندند

یک گروه مسلح 5 سرباز عراقی را که از بغداد عازم موصل بودند بعد از تیرباران، در آتش سوزاندند.

به گزارش «کردپرس»، افراد مسلح در 200 کیلومتری بغداد و نزدیک شهرک «قیران» به دو خودروی تاکسی که مسافران آن 10 افسر عراقی بودند، حمله کردند و توانستند یکی از تاکسی‌ها را متوقف کنند.

راننده یکی از تاکسی‌ها توانست از حمله مردان مسلح بگریزد اما افراد مسلح 5 افسر عراقی، سرنشینان دیگر تاکسی را پس از تیرباران در آتش سوزاندند.

منابع پزشکی شهر موصل سوخته شدن اجساد افسران عراقی را تأیید کرده‌اند.

امروز براثر انفجار یک بمب در منطقه بلاد در 80 کیلومتری بغداد نیز 3 نفر کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

در حملات جداگانه دیگر که امروز یکشنبه در اطراف بغداد صورت گرفت 4 نفر کشته و 9 نفر دیگر مجروح شدند.

رئیس پارلمان عراق: عمل زیبایی را با هزینه شخصی انجام داده‌ام نه بودجه مجلس

«اسامه نجیفی» رئیس پارلمان عراق در پاسخ به اظهارات برخی نمایندگان که وی را به انجام عمل زیبایی با استفاده از بودجه مجلس این کشور متهم کرده بودند، این اظهارات را تکذیب کرد و گفت با هزینه شخصی اقدام به انجام عمل زیبایی کرده‌ام.

« عالیه نصیف» نماینده مجلس عراق از لیست العراقیه گفته است هزینه‌های عمل جراحی زیبایی برخی نمایندگان مجلس عراق از طریق برخی ارتباطات ویژه و تحت عنوان وام از بودجه پارلمان پرداخت شده است.

برخی نمایندگان مجلس عراق گفته‌اند «اسامه نجیفی» نیز اخیراً در ترکیه عمل زیبایی گوش انجام داده است و از همین بودجه استفاده کرده است.

رئیس مجلس عراق گفته است عمل جراحی را با هزینه شخصی انجام داده است.

«محمد خالدی» سخنگوی مجلس عراق و یکی از سران فعرست العراقیه می‌گوید این اظهارات چیزی جز تبلیغات انتخاباتی نیست.

وی افزود: رئیس مجلس برای پرداخت هزینه عمل جراحی خود از بودجه مجلس عراق استفاده نکرده‌است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها