امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38829
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 95
قادر تقی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل 10 موزه در مرکز و برخی از شهرستان‌های این استان در قالب موزه ...

قادر تقی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل 10 موزه در مرکز و برخی از شهرستان‌های این استان در قالب موزه باستان‌شناسی آثار و گنجینه‌های ارزشمند تاریخی مردم شناسی، صنایع دستی و . .. فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: از 10 موزه استان اردبیل هشت موزه زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل مدیریت می‌شود و عموم مردم نیز می‌توانند از این موزه‌ها در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: موزه تاریخ طبیعی استان اردبیل زیر نظر اداره کل محیط زیست و موزه مفاخر اردبیل زیر نظر بنیاد دایرة‌المعارف فعالیت می‌کنند.

تقی‌زاده با تاکید بر نقش موزه‌ها در افزایش مدت ماندگاری گردشگران در استان ادامه داد: از 10 موزه استان موزه چینی‌خانه مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و صنایع دستی در مرکز استان در اختیار گردشگران و بازدید‌کنندگان قرار گرفته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر مرکز استان موزه باستان‌شناسی مشگین‌شهر، باستان‌شناسی خلخال و موزه‌های شهرستان‌های نمین و نیر خدمات مناسبی را با هدف آشنایی مردم با فرهنگ تاریخ و میراث تاریخی این شهرستان‌ها به گردشگران ارائه می‌کنند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ابراز داشت: از 120 هزار بازدید‌کننده از موزه‌های استان بیشترین بازدید در پنج ماه ابتدای امسال از موزه چینی‌خانه مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی انجام شده است.

تقی‌زاده یادآور شد: 72 هزار نفر از موزه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی و 48 هزار نفر نیز از سایر موزه‌های استان بازدید کرده‌اند.

وی گفت: مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی که همه روزه پذیرای گردشگران خارجی و داخلی است که شامل گنبد الله الله، آرامگاه شاه اسماعیل، قندیل‌خانه، چینی‌خانه، دارالحدیث، جنت‌سرا، حرم‌خانه، چله‌خانه، صحن، حیاط باغ و شهید‌گاه است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل عنوان کرد: بازدید‌کنندگان می‌توانند اطلاعات ارزنده‌‌ای را از کارشناسان مستقر در این مجموعه جهانی دریافت کنند.
انتهای پیام/62004/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار