امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38832
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 123
سعیدرضا غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: اوتیسم در حقیقت یک ناهنجاری نورولوژیکی است که در گذشته با عقب ماندگی ذهنی و مشکل ...

سعیدرضا غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: اوتیسم در حقیقت یک ناهنجاری نورولوژیکی است که در گذشته با عقب ماندگی ذهنی و مشکل تکلم رفتاری اشتباه گرفته می‌شد.

متخصص ژنتیک گفت: اوتیسم بر اساس یکسری دسته‌بندی‌های بالینی، تشخیص داده می‌شود و در واقع یکی از اختلالات تکامل عصبی است که به صورت اختلال در کلام و ارتباط اجتماعی کودک دیده می‌شود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا تصریح کرد: در گذشته تصور می‌شد که اگر کودکی یکسری رفتارهای تکراری را انجام دهد آن کودک شیطان است یا اینکه دچار عقب‌ماندگی است اما امروزه با معاینات دقیق نورولوژی می‌توان هر گونه اشکال در ارتباط اجتماعی، کلامی و غیرکلامی کودک را بررسی کرد.

غفاری، بهترین سن آشکار شدن علائم این بیماری را قبل از 3 سالگی دانست و افزود: متخصص مغز و اعصاب کودک می‌تواند قبل از 3 سالگی با معاینات دقیق اوتیسم را تشخیص داده و کودک را در دسته‌بندی‌های اوتیسم طبقه‌بندی کند.

متخصص ژنتیک، علت بیماری اوتیسم را ناشی از اختلال در فرآوری اطلاعات در مغز و‌ ارتباط گیرنده‌های عصبی دانست و افزود: در گذشته این‌گونه بیان می‌شد که اوتیسم منشأ ژنتیک ندارد اما امروزه مشخص شده که حداقل 18 درصد علت ابتلا به اوتیسم به دلیل اختلالات نهفته کروموزومی است.

وی افزود: متخصصان از جنبه‌های نورولوژیکی برای تشخیص اوتیسم و از جنبه‌های ژنتیک برای تشخیص و پیشگیری اوتیسم استفاده می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها