امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38845
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی امروز و در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز موج دوم سفرهای تابستانی از 14 مرداد ماه همزمان با پایان ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی امروز و در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز موج دوم سفرهای تابستانی از 14 مرداد ماه همزمان با پایان ماه مبارک رمضان، گفت: آمارها نشان می‌دهد تاکنون 133 میلیون تردد جاده‌ای در کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: استان‌های البرز، تهران، مازندران، گیلان و فارس استان‌های پرتردد کشور بوده‌اند و به طور منطقه‌ای بیشترین سفرها به نیمه شمالی، غرب و مشهد انجام شده است.

مومنی با اشاره به اینکه پلیس راهور با 45 هزار نیرو در قالب تیم‌های موتوری، خودرویی و پیاده، موج دوم سفرهای تابستانی را مدیریت می‌کنند، گفت: در عین حال 30 دستگاه بالگرد نیز بر ترافیک سفرهای تابستانی نظارت دارند.

وی از تردد هر ساعت 377 خودرو از جاده‌های کشور خبر داد و گفت: متوسط سرعت این خودروها 83 کیلومتر در ساعت است.

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه از توقیف گواهینامه بیش از 5 هزار راننده پر خطر در سال جاری خبر داد و گفت: 11 هزار و 500 راننده نیز در آستانه نمره منفی 30 و ضبط گواهینامه قرار دارند. این رانندگان در صورتی که تنها یک تخلف حادثه‌ساز دیگر داشته باشند، گواهینامه‌شان ضبط و از سفرهای تابستانی محروم می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: میزان نمرات منفی 91 هزار راننده نیز به 20 نمره منفی رسیده که تمام این آمارها در مقایسه با 30 میلیون راننده‌ای که در کشور داریم قابل توجه نیست. اما همین میزان اندک نیز موجب ایجاد سوانح و حوادث رانندگی می‌شود.

مومنی همچنین به رانندگانی که دارای نمره منفی 30 دارند وعده داد در صورتی که شش ماه تخلف نکنند، تمام نمرات منفی آنها پاک می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه بر اساس آمارهای پلیس، 105 هزار راننده در کشور بیش از یک میلیون تومان خلافی دارند، گفت: آمارها نشان می‌دهد 68 هزار راننده‌ای که بیش از یک میلیون تومان بدهی جریمه داشته‌اند، در سال جاری بدهی خود را پرداخت کرده‌اند.

مومنی در خصوص سرویس مدارس نیز گفت: جلسات مقدماتی در این خصوص برگزار شده و مقرر شده است در تهران و کلانشهرها از خودروهای ثبت‌نامی که صلاحیت فردی راننده و خودرو تایید شده است، برای سرویس مدارس استفاده شود که از اولیا و مسئولان مدارس می‌خواهیم که به هیچ عنوان از خودروهای غیرمجاز برای سرویس مدرسه استفاده نکنند، چرا که به اندازه کافی ون و تاکسی در این خصوص در نظر گرفته شده است.

وی از کاهش 20 درصدی آمار کشته شدگان حوادث جاده‌ای در تیرماه گذشته خبر داد و گفت: در عین حال در چهار ماهه امسال نیز با کاهش 10 درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای روبرو بودیم که این امر یک رکورد محسوب می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه مهم‌ترین عامل کاهش تلفات تصادفات رانندگی عامل انسانی بوده است، گفت: امیدواریم با پشتیبانی دولت و بهبود سایر مولفه‌ها، این روند کاهشی ادامه یابد.

وی در خصوص نحوه برخورد با رانندگان پرخطر، گفت: در وهله اول این دسته از رانندگان جریمه شده و اگر دو تخلف همزمان حادثه‌ساز داشته باشند، خودروی آنها 72 ساعت توقیف شده و از سفر محروم می‌شوند و در مرحله آخر اگر میزان نمرات منفی آنها به سقف تعیین شده برسد، در بار اول گواهینامه رانندگی آنها سه ماه و بار دوم شش ماه لغو شده و در بار سوم گواهینامه آنها ابطال شده و یک سال بعد مجددا می‌توانند پس از طی دوره‌های آموزشی مربوطه درخواست گواهینامه جدید کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها