امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3885
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، ارتش آلمان ماموریت آموزش نظامیان محلی در مالی را از امروز آغاز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، ارتش آلمان ماموریت آموزش نظامیان محلی در مالی را از امروز آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، قرار است 35 تن از نیروهای مالی در منطقه‌ای که حدود یک ساعت از «باماکو» پایتخت این کشور فاصله دارد، آموزش ببینند. هدف از این اقدام به همراه دیگر کشورهای اروپایی بهبود وضعیت نظامیان مالی برای مقابله با افراط‌گرایان اعلام شده است.

سخنگوی دفاعی فراکسیون سوسیال دموکرات نگرانی‌هایی درباره اینکه مالی نیز به افغانستانی دیگر برای نیروهای آلمانی تبدیل خواهد شد را رد کرد.

ماموریت اروپا در آموزش نظامیان در خاک مالی از اوایل آوریل شروع شده است. نخستین گروه از مجموع 650 سرباز آموزش دیده‌اند و آلمان نیز مشارکت در این ماموریت را با آموزش 17 نظامی آغاز می‌کند.

آلمان پیشتر با اعزام چند فروند هواپیمای ترابری و تعدادی نیرو به مالی به صورت غیرمستقیم از اقدام نظامی فرانسه در این کشور حمایت کرده بود. به تازگی نیز «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان در جریان سفر به غنا گفت که آلمان می‌خواهد از ماموریت نظامی در کشور مالی حمایت کند.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار