امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38858
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، ناظران بین‌‏المللی در انتخابات نمایندگان مجلس(پارلمان) این کشور حضور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، ناظران بین‌‏المللی در انتخابات نمایندگان مجلس(پارلمان) این کشور حضور خواهند داشت و از نزدیک در جریان روند برگزاری انتخابات قرار می‌گیرند.

«قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در این زمینه از رئیس مجلس این کشور خواسته است که شرایط مناسبی را برای حضور و شرایط کاری ناظران بین المللی فراهم سازد.

این گزارش حاکی از آن است که رئیس جمهور ترکمنستان همچنین بر ضرورت برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس این کشور براساس اصول دموکراسی و شفافیت نیز تأکید کرده‏ است.

در همین حال، کمیسیون مرکزی انتخابات ترکمنستان اعلام کرد، انتخابات مجلس پنجم این کشور، روز 15 دسامبر سال جاری میلادی برگزار می‌شود
مدت دوره مجلس ترکمنستان پنج ساله است.

برای اولین بار 2 حزب سیاسی در انتخابات ترکمنستان شرکت می‌کنند

رئیس جمهور ترکمنستان چندی پیش با حضور در پارلمان این کشور از برگزاری پنجمین انتخابات مجلس ترکمنستان با حضور 2 حزب سیاسی خبر داد.

قربانقلی بردی‏‏محمداف رئیس جمهور ترکمنستان با حضور در پارلمان این کشور ضمن زمان اعلام برگزاری انتخابات پارلمانی، برای اولین بار از حضور 2 حزب سیاسی حزب «دموکراتیک ترکمنستان» (حزب حاکم) و حزب جدید این کشور موسوم به حزب «صاحبان صنایع و کارآفرینان» (حزب غیر دولتی و متعلق به بخش خصوصی ترکمنستان) برگزار می‌‏شود.

رئیس جمهور ترکمنستان در سخنانی اعلام کرد که مجلس چهارم این کشور در مدت زمان چهار سال 17 جلسه علنی داشت و 192 قانون را از تصویب گذراند.

پارلمان ترکمنستان دارای 125 نماینده بوده و آخرین انتخابات نمایندگان در دسامبر سال 2008 میلادی انجام شد.

کارشناسان بر این باورند، ترکمنستان با اعلام موافقت حضور ناظران بین‌المللی تلاش می‌کند، با برگزاری انتخاباتی شفاف، از خود چهره موجه‌تری در میان افکار عمومی جهانیان ارائه دهد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها